RPG na programu

13th Age: Obležení (Kateřina „Demonica“ Švehlová) Město Harrawdale je obléháno. Poklidné středisko řemesel a obchodu se stalo cílem útoku orčích hord. Za hradbami města se totiž ukrývá vzácný poklad, kvůlikterému je město už měsíce v obležení. Vaše družina se podílí na vedení obranyměsta a ochraně pokladu. Čas pro útočníky se krátí, neboť městu na pomoc jižvyrazila Imperiální dračí armáda. Podaří se Vám město udržet a zabránit nepříteli, aby se zmocnil cenného pokladu? Svět vstoupil do svého 13. věku a Dračí impérium je místem pro epická dobrodružství všech hrdinů. Ve světě, kde mocné postavy, známé jako Ikony,vedou nekončící boje o nadvládu a balancují na ostří řádu a chaosu, se najde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, ale i pro nevyzpytatelné černokněžníky, vírou vedené kněží a nadané potulné pěvce.13th age neboli 13. věk je RPG založené na systému d20. Základní mechanikou jehod dvacetistěnnou kostkou a přičtení bonusu za vlastnost. Systém je jednoduchý a přehledný, souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.
DnD 5. edice: Dread of the Deep (Steven Wilson) Welcome to the world, where controlling a magical crystal gives you maker-like powers! And there’s whole six of them! This time a Marid (water genie) has captured one of the crystals and plans to use it to create an ocean to prepare an environment for his god (the Kraken) to enter the realm. The adventurers have been hired to retrieve the crystal and neutralize the threat.
DnD 5. edice Dungeon and Dragons, poprvé vydané v roce 1974 je nyní považováno za naprostou klasiku mezi RPG hrami. Nyní se hra dočkala své 5. edice. Chcete si vyzkoušet nejstarší hru na hrdiny v novém provedení? Nebo chcete zjistit, jak vlastně DnD funguje? Případně DnD znáte a rádi byste se k němu vrátili? Vstupme společně do tohoto úžasného světa plného překvapení, hrdinských příběhů a společných zážitků. Veškerá potřebná pravidla budou vysvětlena.Dungeon and Dragons, poprvé vydané v roce 1974 je nyní považováno za naprostou klasiku mezi RPG hrami. Nyní se hra dočkala své 5. edice. Chcete si vyzkoušet nejstarší hru na hrdiny v novém provedení? Nebo chcete zjistit, jak vlastně DnD funguje? Případně DnD znáte a rádi byste se k němu vrátili? Vstupme společně do tohoto úžasného světa plného překvapení, hrdinských příběhů a společných zážitků. Veškerá potřebná pravidla budou vysvětlena.
DnD 5. edice: Defektor (Jiří "Gurney" Hanslián) Co začalo jako zoufalý boj o přežití je dnes nekonečnou vyčerpávací válkou. Po čtyři roky bojovaly císařské armády ruku v ruce s cechem mágů proti orkské invazi, když však se však naskytne příležitost získat na svou stranu geniálního vynálezce a alchymistu, kdysi bezchybné spojenectví začne dostávat trhliny. Existují tajemství, která musí zůstat skryta, existují zbraně, které musí být použity, existují lidé, kteří musí být obětováni, a víc než jedna strana může skončit mezi poraženými. Budete riskovat vše pro své ideály či vlastní prospěch nebo dokážete odložit stranou vzájemné rozepře? Jen si nezapomeňte hlídat záda, vaši spoludružiníci nemusí být tak altruističtí jako vy...
DnD 5. edice: Mráz (Kateřina „Demonica“ Švehlová) Je zima. Pod nohama vám křupe zmrzlé listí a z oblohy se pomalu snáší první sněhové vločky. Stmívá se. Po dlouhé cestě lesem se před vámi konečně vynoří vesnička. Vydejte se po stopách podivných znamení a objevte, jaké tajemství skrývá vesnice v lesích. A kam zmizela většina jejích obyvatel?
Dread (Vojtěch „Vojta“ Šána) Dread je pravidlově jednoduché RPG o naději a strachu. Hráči společně vypráví hororový příběh, v němž je napětí udržováno jak tematickým zasazením tak především mechanismem řešení konfliktů – taháním dílků z věže Jenga. Pokud se Vám podaří dílek vytáhnout, uspěte, ale pokud věž spadne…
GURPS: The Succession Peril (Crian Shields) The King grows old. The Kingdom grows weary. Uncertainty is rife, and people grow restless. Rumours have sprej regarding the Prince and Heir, and you have been summoned to the palace. This RPG takes place in a fantasy kingdom, and has strong elements of intrigue, action, and potential for intra-party conflict. Characters are provided, and a brief rundou of the systém will precede the game. There will be a mixture of politics, mystery, and combat – not an all-out combat game. The system used is GURPS, which is a universal systém allowing for almou anything. Don’t worry about komplexity though, as the only mechanic to worry about is ‘roll 3d6, get lower than X’.
Kristův pláč (Martin „Doktor“ Čepelík) Stačí jediná vteřina a celý váš předchozí život se stane pouhou vzpomínkou. Stačí jediná vteřina, aby vzplanuly mosty za vším, čemu jste celý život věřili. Stačí jediná vteřina, která vás katapultuje z prachu a bláta do nablýskaných síní lepšího života. A jediná vteřina, která vás srazí zpět na kolena. Na dno, o kterém jste předtím snad ani nevěděli… Přijďte si pro to, co vám právem patří. Přijďte si pro své dědictví a nahlédněte za zamřížovaná okna domu, v jehož průčelí pláče Kristus přibitý na kříži… Přijďte si zahrát RPG Kristův pláč… RPG Kristův pláč se nehraje podle žádného systému a pravidel a nepoužívají se při něm kostky. Důraz je kladený na vyprávění příběhu a prožitky postav, čímž se blíží ve svém pojetí komorním LARPům. RPG Kristův pláč je vhodné i pro začátečníky.
Numenéra (Ivo „okrasný ředitel ŽižConu“ Šebek) Vítejte na Zemi v čase deváté civilizace. Lidstvo, tak jak ho znáte vy, to byla civilizace první. Země dnes vypadá zcela jinak, místní humanoidi sice stále vypadají jako lidé, ale lidé to již nejsou. Staňte se lovci pokladů dávných civilizací, prozkoumejte nekonečný svět plný pouští ze skla i hustě osídlených přímořských oblastí. Numenéra je cosi mezi typickým fantasy typu Dračí Doupě a post-apokaliptickým sci-fi. Velice jednoduchý systém, který si snadno osvojíte. Hra láká především originálním zasazením. Veškerá pravidla budou vysvětlena před začátkem hry.
Pathfinder: Pathfinder pro začátečníky (Viktor „Lumík“ Dobrovolný) Pathfinder navazuje na světoznámé Dungeons and Dragons. Zatímco DnD se vydalo od čtvrté edice cestou jednoduchosti, Pathfinder se snaží zachovat komplexitu původního systému, pro nováčky se tak může stát poněkud nepřehledným. V tomhle dobrodružství se toho ale bát nemusíte. Potkáte více i méně drobné nesnáze, které vás pomalu naučí, co znamená který atribut, proč je důležité, aby měla každá družinka svého zloděje, i k čemu je dobré studovat arkání učení nebo mluvit se zvířaty. V rolích předpřipravených archetypálních postav si projdete odlehčeným dobrodružstvím v okolí lokálního velkoměsta Hlinína a přilehlé gnómí osady Slámovice. Hrdinou se (nejen) člověk nerodí a každý hrdina má minulost, která není až tak docela heroická.
Příběhy Impéria Viktoriánská (nejen) Anglie tak trochu jinak. Svět páry a špíny průmyslové revoluce je zde obohacený o další svět – magický, plný skřítků a trollů, kteří především na Britských ostrovech stojí za více událostmi, než bychom si mysleli. České RPG inspirované systémem Fate je zaměřené na příběh, který hráči sami utvářejí.
Příběhy Impéria: Artémise v Pekle (Martina „M“ Denemarková) Když vám někdo zaplatí lístek na premiéru do La Scala, tak si říkáte, jaký nejste šťastlivec, o tom se nesnilo ani tomu nadutci Henrymu, jehož papá koupil vašeho nejlepšího koně! Ale pak je tu ta nepříjemnost se slečnou Artémise … no, ale někdo tu nešťastnou krásku prostě zachránit musí, ne? A navíc to dobrodružství, patřit do Klubu Dobrodruhů! A díky inovacím prý dokonce klesla úmrtnost detektivů na směšných 20%, to je prostě znamení osudu. Tak vzhůru do Itálie plné prostopášnic, andělů a démonů!
Příběhy Impéria: Na krásném modrém Dunaji Ve Vídni, hlavním městě rakousko-uherské monarchie, korzují podél nábřeží Dunaje dámy a pánové v nedělních šatech. Je slyšet němčina, maďarština, čeština (vždyť Vídeň je největší české město mimo území českého království) a všechny další jazyky císařské a královské monarchie. V davu se proplétají nové kráčející parní stroje i chodci, u kterých by jen slabý záblesk v očích mohl prozradit, že nejsou lidmi, ale běsy – dravými a divokými bratranci anglických skřítků – kteří se ukrývají pod lidskou podobou. Právě projel zlatem zdobený kočár rakouského arcivévody, následovaný bryčkou ruského vyslance. Stranou stojí četníci a v davu se prodírají také konfidenti c. a k. policie, kteří kontrolují, zda nezaslechnou nějaké protistátní řeči nebo debaty o politice. Hra bude uvedena samotnými tvůrci herního systému.
Příběhy Impéria: Stíny Žižkova (Filip „Felix“ Jirouš;) Je to teprve pár let, co se začalo na Zischkabergu (česky Žižkaperku) stavět ve velkém, ale už teď, v roce 1888, začíná u Tachovského náměstí stavba první elektrárny v Českých zemích. Za tímto projektem nestojí nikdo jiný než proslulý mág František „český Edison“ Křižík h. c., nositel řádu Františka Josefa, ve spolupráci se žižkovským starostou Josefem Mořicem Wertműllerem, ano, s tím starostou, který ze Žižkova udělal nezávislé město. V elektrárně však nedávno došlo k výbuchu, který zjevně nebyl tak úplně plánovaný (alespoň ne staviteli). Právě proto jste byli povoláni vy, členové místní rakousko-uherské pobočky legendárního Klubu dobrodruhů. Vaším úkolem je vyšetřit, kdo nebo co za bombovým atentátem stojí. Byl to snad německý záškodník? Bývalý starosta Karel Hartig, jenž byl z města vyhnán? Byl to nepřátelský agent? Nezaplacený skřetí dělník? Nebo to snad byl naštvaný Sidhe, kterému elektrárnu staví přímo na bráně do Férie? Je na vás to zjistit!
Prime Time Adventures (Ivo „okrasný ředitel ŽižConu“ Šebek) Taky máte někdy pocit, že jste pouze herec hrající roli v epizodickém seriálu? Tak to budete zde jako doma! Hráči se ujmou role herců v seriálu, který budou spoluutvářet ve spolupráci s producentem (vypravěčem). Jejich úkol? Připravit skvělou další epizodu oblíbeného seriálu a nechat vyniknout právě té jejich postavě. Vytváření znělky a upoutávky na další díl tak nějak patří k věci ne?