Program ročníku 2018 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den

RPG na programu

[ENG] DnD 5e adjusted: Troubled times in Ashenvale
Story teller: Steven
Attendance: 2-5 players
A disaster occurred at a nearby mine near the town of Ashenvale. The adventuring party that went to investigate never returned and now the townspeople must defend themselves from the monsters.
[ENG] DnD 5e: Deep mine n.9
Story teller: František „Sniper“ Neznaj
Attendance: 2-5 players
Are you true heroes? Are you able not only to survive against all odds, but to thrive and flourish? Deep mine no.9 will test that. Unknown darkness in front of you, demons behind, this will truly test, who is hero and who will be forgotten. DnD 5th edition is cornerstone of western RPG of recent years. All the good inspirations of the past with easier and swifter mechanics. Come and enjoy the world full of magic, gods, demons, spirits and skills which all ordinary village wenches will fall in awe from.
[ENG] Kult: Divinity Lost - "If I Die At 27"
Story Teller: Mateusz Balacki
Attendance: 2-4 players
Mick Hatter has been called many names. The Jesus of Rock 'n' Roll, Rock Leonardo, Second Coming Of Buddy Holly. The man's been hailed as the great breath of fresh air in a somewhat stale by 2018 genre. Drawing enormous crowds wherever he goes, it comes at a bit of surprise receiving a personal invitation - delivered by one of his roadies, no less - to meet him in Hellhound's Cafe on the eve of his performance in your city, alongside a promise of ten thousand dollars just for meeting him, and of a "lucrative business offer". Why'd a rockstar wish to meet with you? Each of you has a theory, some stranger, some darker...for each one of you has seen the Truth Beyond, one way or another. Now, sitting uncomforably in a company of eerie strangers - or..are they strangers? -  you ponder what'd he want to do with such a band of misfits - of perhaps just wondering what you will spend the promised ten keys on - until hear the excited voices of drunks and underage teens as the Saviour of Rock finally enters the cafe...

An adventure for 2 - 4 players that'll take you through the world of drugs, music and deals at the crossroads, and into the heart of one of the greater mysteries of recent age - why do so many musicians die at the age of 27? Come and play, if you want to learn!
[ENG] Star Wars: When the attack goes wrong
Story teller: Crian
Attendance: 3-4 players
The Rebel Alliance is on the run after the defeat of the dreaded Death Star. Despite this, frequent raids are still carried out. Some are to keep morale up, so Alliance members don’t feel they are constantly running, some are to capture supplies, some are because the Empire is doing something that needs to be stopped. These attacks, carefully planned and aimed at weakly defended areas, have generally been successful. But not always.
The adventure starts after a raid goes wrong. Your team will have to go in and clean up the mess. Or perhaps create more mess.


The game will be run using FFG’s Star Wars Role Playing Game, and everything needed (including the custom dice) will be provided. The system focuses on interaction, drama, and characterisation rather than detailed tactical combat.
For 4 players, this game will be played in English.
[ENG] Unknown Armies: Raiders of the Lost Mart
Story Teller: Ewald Große-Wilde
Attendance: 3-5 players
Come work the night shift at Allen's Universal Mart, your one stop 24h shopping location for every conceivable need, not far from Lockport (Massachusetts). The mac'n'cheese, self-twirling spagetthi forks and baconnaisse have to be sorted away, the frozen food aisle needs cleaned up, and Katie is pestering the customers again. But tonight is different, since tomorrow is inspection! But the shopping carts are more restless than usual, and then there is the human sacrifice thing – can you get everything in order before the day shift arrives"

Unknown Armies is the postmodern roleplaying game of personal horror, in which broken people try to change the universe for the better
[ENG] Vampire 5th Edition: Bloodsuckers Inc.
Story Teller: Mateusz Balacki
Attendance: 3-5 players
War's good for business, war's bad for business, as the common wisdom - and the Star Trek geek from the IT department whom you sometimes barely restrain yourself from drinking on the spot, as the smartarse mortal annoys you to no ends - will remind you. Same principles apply to the world of Kin. With the mess in Syria - Antediluvians starting to awake and recall their more powerful descendants to join them in a not so secret Jyhad anymore - or perhaps to simply feed upon them, as rumours are mixed - younger vampires finally get their chance to shine. Banding together a few years ago, you figured out a pretty good way to stay away from Second Inquisition yet build up your power - start a corporation. It was a perfect cover for quite a while, and a profitable one, both in terms of power and influence among the mortal and immortal...until recently. For there are a few more open signs of incoming war, than a head of one's ghoul nailed to their house's door. You rush to an emergency meeting at your Elysium, while storm clouds gather above, closing off the full moon's light...

A Vitae soaked adventure in being and fighting monsters for 3-5 players in the dangerous world of vampires and corporate politics.
Apocalypse World
Vypravěč: Tomáš „Tomislav“ Mužík
Účast: 2-5 hráčů
Něco se světem je špatně a já nevím co.
Nikdo netuší, jak k tomu došlo nebo proč. Možná to ani nikdo nikdy nevěděl. Ti nejstarší stále mají vzpomínky z dětství: města v plamenech, hroutící se společnost a její následný pád, rodiny zoufale se snažící prchnout a podivné noci, za kterých žhnoucí obloha svým krvavým svitem měnila noc v den.
Svět se změnil. Rozhlédni se kolem sebe a nemůžeš to přehlédnout. Už není jako býval. Rozhodně ne. Když pak zavřeš své oči a otevřeš svou mysl: něco je špatně. Na hranicích vnímání je cosi kvílícího, všudypřítomného, plného nenávisti a hrůzy. A nikdo před tím, před tímto psychickým maelströmem, nenajde úniku.


Apocalypse World je skvělá hra Vincenta D. Bakera, která se dočkala mnoha napodobenin. Nyní si máte možnost zahrát originál, který je rychlý, intenzivní a podivnější, než jste si kdy dokázali představit.
Aye Dark overlord
Vypravěč: Vojtěch Šána
Účast: 3-5 hráčů
Vrátili jste se z neúspěšné mise a nyní je načase to vše nějak vysvětlit šéfovi. Problém je v tom, že vy nejste jen tak ledajací zaměstnanci, ale poměrně postradatelní goblini a Váš šéf není ledajaký zaměstnavatel, ale ukrutně zlý temný pán, který zabil i pro méně, než nesplněnou misi.

Systém hry je založen na inspirativních kartách, které Vám pomáhají vytvořit příběh Vašeho neúspěchu a svalovat vinu z jednoho na druhého. Velice rychlá oddechovka vhodná i pro začátečníky. Hracích kol se stihne několik a každý si tak vyzkouší i roli overlorda.
D100: In Verrem
Vypravěč: Štěpán „Tuci“ Tuček
Účast: 3-5 hráčů
Ve stínu palmy u betonového mola v přístavu Puteoli sedí na bednách pestrá skupinka lidí a hrají v kostky. Přichází k nim muž oděn v drahé tóze. Tím mužem je Cicero a přišel skupince oznámit, že loď na Sicílii odplouvá za hodinu. Ti muži jsou Ciceronovi agenti, které pověřil jediným úkolem. Přivést ze Sicílie korunního svědka pro proces s nechvalně známým Gaiem Verrem, bývalým místodržícím Sicílie.

D100 je jednoduchý systém založený na jediném pravidle – veškeré konflikty kromě důvtipu hráčů rozhodne hod na procenta, který představuje prvek náhody. Díky jednoduchosti systému se hráči mohou zaměřit více na příběh a hraní své role. Ideální na oneshoty.
DnD 5e: Splněná přání
Vypravěč: Kateřina „Demonica“ Švehlová
Účast: 2-5 hráčů
Tropický ostrov a pohřbený pirátský poklad. Co víc si přát na cestě za slávou a bohatstvím.
Před desítkami let pirátský kapitán pohřbil svůj drahocenný poklad, aby se nedostal do nesprávných rukou. Jak už to tak bývá, nedokázal jej před svou smrtí včas vyzvednout a truhla teď čeká na svého nálezce a nového majitele.
Ocitáte se právě na tom ostrově, kde by měl být uložen. Podaří se vám najít správnou cestu a nesmírné bohatství? Ale pozor, nejste první, kdo se o to pokouší.


Dungeon and Dragons se dočkalo své 5. edice. A právě v tomto systému se hra odehrává. Chcete si vyzkoušet nejstarší hru na hry v novém a moderním provedení? Nebo chcete zjistit, jak vlastně DnD funguje? Případně DnD znáte a rádi byste se k němu vrátili? Vstupme společně do tohoto úžasného světa plného překvapení, hrdinských příběhů a společných zážitků.
Veškerá potřebná pravidla budou vysvětlena a postavy budou připravené. Vše bude v češtině. Vhodné pro začátečníky i zkušené hráče.
DnD 5e: Trosečníci
Vypravěč: Michal Mikuš
Účast: 3-5 hráčů
Družina dobrodruhov stroskotá na neznámom ostrove. Bez zbraní, bez výbavy a zdá sa, že i bez vyhliadok na budúcnosť. Naviac sa zdá, že i čas hrá proti nim. Dokážu sa zachrániť a nájsť cestu z ostrova skôr, ako bude príliš neskoro?

Postavy budú predpripravené a rozdáme si ich už na miestě. Dobrudružstvo je vhodné pre hráčov, ktorí už majú skúsenosť s hraním RPG.
Dread: Horší než týden bez dávky
Vypravěč: Vojtěch Šána
Účast: 3-5 hráčů
Váš život je na hovno, proto jste feťáci, žijete na ulici a kde se dá. Kradete, lžete, a to i sobě navzájem. Pro další dávku se servete i s nejlepším přítelem. Když se po zkrachovalém podniku uvolní bývalá tovární hala, natěšeně se tam nastěhujete i s parťáky z ulice. Jak se záhy ukáže, nebyli jste první.

Dread je herní systém využívající jenga věž, která je také jediným mechanismem ve hře. Každý problém se řeší tažením dílku věže. Ideální pro rychlé oneshoty thrillerové či hororové atmosféry. Postavy vyřešíme na místě. Hra je vhodná i pro začátečníky.
End of the world: Mimozemská invaze
Vypravěč: Ivo Denemark
Účast: 2-5 hráčů
Pořád hrajete za hrdiny, paladiny, čaroděje a otrlé zabijáky, ale napadlo vás někdy, že i vy, takoví, jací jste, se můžete stát hrdiny? Tak tentokrát tomu tak bude a nepůjde o nic menšího než o mimozemskou invazi, která vás zastihne kde jinde, než právě na Žižconu!

Systém: End of the world – alien invasion, je systém, ve kterém hráči hrají sami za sebe v našem aktuálním světě, který okoření sci-fi událost mimozemské invaze se vším, jak má být. Není si proto třeba připravovat žádné postavy, sami sebe totiž znáte dobře. Osvěžující hra jak na oneshoty, tak na delší sezení.
Fate: Kočky
Vypravěč: Martina Magdová
Účast: 2-5 hráčů
Kočky! Příběh o partě začínajících dobrodruhů, kteří se snaží v slovutném městě Kalus dostat na prestižní magickou univerzitu. Za ty ale hrát nebudete. Vy jste jejich inteligentní kočičí společníci a musíte se o tyto zmatené nýmandy postarat, protože v sázce je váš kejhák.

Toto odlehčené dobrodružství pojede podle pravidel Fate (4. edice). Znalost pravidel netřeba, kočky i dobrodruhy vytvoříme na místě. Varování: při tomto dobrodružství mohou přijít k úhoně virtuální zvířata.
Lone Wolf Adventure game: K pramenům Eledil
Vypravěč: Petr Hrdlička
Účast: 3-5 hráčů
Je mlhavé ráno a ke klášteru se od jihu vrací Tichý Luk a jeho kůň již klopýtá z posledních sil. Po ranním obřadu vám mistr tlumočí naléhavou nótu od jižních hraničářů. Jejich průzkumná hlídka byla zajata na hranicích u věže Eledil, jedné z mnoha obranných věží, která střeží hranice bezpečí Sommerlundu proti útokům temných pánů. Kapitán Ster žádá pomoc při záchraně jeho druhů. Obává se, že byly hraničáři odvlečeni proti proudu řeky Eledil až za její prameny do temného města Kurzanaar.
V táborech okolo tohoto města se shromažďují hordy drakkarinů a jiné havěti k dalšímu pokusu o průlom hranic vaší milované domoviny pod vedením temného pána Z'kara.
Mistr Rudý medvěd hledí k vašemu dlouhému stolu, jako by si vybíral, koho pošle na tuto misi. Poslední dobou je vaše skupina v nelibosti trochu pro nekázeň respektovat pravidla řádu, a tak skoro cítíte, že někteří z vás dnes nebudete večeřet na slavnosti skládání slibů nováčků...


Nebude to snadný úkol. Už jen cesta vzducholodí borských mistrů bude samo o sobě zkouškou a když se poštěstí nebudete se muset moc probíjet. Každý snad chápe, že tato mise bude mít za cíl co nejrychleji pomoci zachránit hlídku dříve, než z ní mučením budou získány informace o obraně vaší milované vlasti.
Postavy budou připravené, hra je vhodná pro začátečníky.
Malokraj
Vypravěč: Angie
Účast: 3-5 hráčů
Do Malokraje přitáhli elfové! Chtěj si tady postavit lesní město, jako kdyby to tady nikomu nepatřilo, špidlouchové nafoukaný. Malokraj je přitom pečlivě rozkrájenej na čtyry teritoria: hvozd pro fey skřítky, skála pro zapomenutej trpasličí důl, kopce pro bývalý miniony Temnýho pána a bažina pro něco, čemu říkáme jožinové. Stařešinové všech čtyř kmenů se proto rozhodli vyslat sabotážní misi. Schválně, co těm elfům změní názor: prokletej nos, blátivá facka, podpálenej stan, nebo sekera do zad?

Hrát se bude ve velmi jednoduchém systému inspirovaným D&D 4e a 5e. Od každého kmenu jsou na výběr 2 postavy libovolného pohlaví. Každý dostane do ruky jednu stránku s obrázkem, velmi stručným popisem postavy, základními staty, cca 3 typy hlavních akcí a vedlejších akcí do souboje, jednou speciální vlastností a jednou charakterovou slabostí. Zbytek bude zábavná mise s prvky parodie na fantasy klasiky.
Microscope: Kronika
Vypravěč: Berenica
Účast: 3-4 hráčů
Vesmírná kolonie bojující o přežití, zázračný meč, strašidelný dům na kopci či prokleté království… Pojďme společně objevovat historii a vymyslet, co vše bude psáno v kronice jednoho místa, významného předmětu nebo organizace. Náš příběh bude přesahovat desítky let, ale zároveň si budeme moci zahrát a vychutnat jednotlivé klíčové okamžiky. Téma kroniky společně vybereme na místě.

Jde o netradiční rpg hrané v systému Microscope, kde jsou vypravěčské pravomoci rozděleny rovnoměrně mezi hráče a kreativitě se meze nekladou. Rozhodně se nejedná o klasické rpg typu DnD či Dračí doupě a nehraje se zde za jednu postavu. Hra je vhodná pro začátečníky i pokročilé, kteří se rádi podílí na tvorbě příběhu a světa.
Montsegur
Vypravěč: Jan Filip
Účast: 2-5 hráčů
16 březen 1244, Okcitánie. Po desíti měsících obléhání se hrad Montsegur, poslední útočiště katarů, vzdává katolickým vojskům. Poraženým je dáno na výběr: Zříci se své víry, nebo skončit na hranici. Přes dvě stě z nich si vybere smrt.

Díky ikvizičním kronikám víme, jak se jmenovali, známe jejich povolání a rodiny. Co nevíme je, proč se rozhodli vzdát se pro svou víru života.
Storytellingová hra pro šest lidí, postavy jsou připravené podle skutečných historických záznamů, osnovou je obléhání hradu z pohledu kacířů až po jejich finální volbu. (Znalost historie netřeba, základní angličtina ano). Každý hráč hraje za dvě postavy.
Myší hlídka: Černá sekera
Vypravěč: Ivo Denemark
Účast: 2-5 hráčů
Myší hrdinové bojují proti nástrahám přírody, lesní zvěři a zákeřným lasičkám. Ač malí vzrůstem, tak velcí odvahou. V tomto příběhu, odehrávajícím se v roce 1115 myšího letopočtu, se dozvíme, jak se tlapka starého moudrého Čakana poprvé dotkla Černé sekery. Vše začalo příchodem Čakanovy vzdálené příbuzné, který způsobil, že se vydal na dobrodružnou výpravu přes moře k neznámým zemím za mýtickou zbraní vykovanou legendárním kovářem Okujem.

Malebné RPG s výborným backgroundem a propracovaným světem. Hra je vhodná pro i začátečníky. Postavy budou vyřešeny na místě.
Numenera
Vypravěč: Martin „Smaug“ Dvořák
Katechismus vědění:
Sláva budiž původcům pravdy a pochopení. Chvalme inovátory oceli a plastu. Chvalme ty, jež vytvarovali maso a kosti a mysl. Sláva budiž těm, kteří přestavěli plodící Zemi a životodárné Slunce. Chvalme vysílatele signálů, kteří dokonce i nyní našeptávají strojům a oživují to, co je neživé. Chvalme ty, jež cestovali ke hvězdám a do říší za hvězdami. Sláva budiž původcům pravdy a pochopení.
Nyní budeme pokračovat v recitaci z Posvátné kroniky, tak jak byla nadiktována Praotcem Calavalem, Jantarovým papežem, zakladatelem Potrubní citadely a Řádu pravdy, a zapsána jeho praneteří Doroaou Mlčící písní.
Planeta Země miliardu let v budoucnosti. Slunce mělo dávno usmažit veškerý život, byla však přijata protiopatření. V průběhu osmi epoch – světů – byly civilizace s technologiemi překračujícími naše nejdivočejší představy střídány pády do nejhlubšího barbarství.
Nanotechnologie, genetické inženýrství, hvězdné brány, dimenzionální cestování, formování planet a samotných hvězd, překonání potřeby hmotného těla – to vše a mnohem více bylo v průběhu času v lidských možnostech. Nyní žije lidstvo v Devátém světě na troskách předchozích civilizací, kterým nerozumí. Tvář planety se změnila a je poznamenána jizvami kontinentálních rozměrů. Pravidelná řada kopců může být povrchem obřího stroje, jeskyně útrobami kosmické lodi nebo pradávnou laboratoří. Obávaný horský štít ukrývá superpočítač se zálibou v ovládání počasí. Po pláních kráčí chodící města a na nebi levitují krystalické monolity. Divotvůrní nanové poroučí všudypřítomným neviditelným stroječkům a dokaží tak vytvořit ohnivou kouli či vyvěštit odpověď na svou otázku z datasféry. Někteří tvrdí, že všeuměl Jack vyšplhal po Stonku fazole – nepředstavitelně vysokém kabelu z uhlíkového vlákna – až na oběžnou dráhu, kde uloupil znalosti obrů.
Tak jako dávní předkové těžili v lesích dřevo a v horách kovy, pokouší se odvážlivci shromáždit dosud fungující technologické artefakty – numenéry, porozumět jim a využít je pro zlepšení každodenního života…


Numenéra využívá tzv. Cypher System vyvinutý v roce 2013 Monte Cookem původně právě pro tuto hru. Tento herní systém se opírá o dva základní pilíře, jimiž jsou jednak přímá úměra mezi investovaným úsilím (effort) a šancí na úspěch určité akce (zásobárny síly, rychlosti a intelektu zde fungují zároveň jako zdroje a výdrž), jednak časté používání jednorázových numenér – udělátek (cyphers), které jsou Devátém světě k nalezení na každém kroku a měly by mít co nejpodivnější různorodé efekty. Pravidla vysvětlím na místě, k dispozici budou předpřipravené postavy (osobní deníky jsou v angličtině, ale nejsou příliš rozsáhlé a všechny charakteristiky vysvětlím v rámci výkladu pravidel).
Opuštěná pevnost
Vypravěč: Michal „York“ Světlý
Účast: 2-5 hráčů
Už delší dobu s tebou něco není v pořádku, nemáš ale tušení, co by to mohlo být. Něco tě táhne na západ, do Divočiny, kam se odváží jen dobře ozbrojené výpravy. Není to jen pouhá zvědavost, i když i ta jistě hraje svou roli, je to mnohem silnější. Asi jako pocit hladu nebo žízně, který však nedokážeš nijak utišit. Když ses o tom zmínil svým přátelům, zjistil jsi, že mají stejný problém. Značně se ti ulevilo, protože to znamenalo, že ses ještě úplně nezbláznil a také že v tom nejsi sám. Nevysvětlitelné vábení však nezmizelo.

Nakonec jste se rozhodli opustit své mrzké živobytí a vypravit se tam, kam vás to táhne: do drsné a nebezpečné Divočiny skrývající dávno zapomenuté poklady a tajemství.Jádrem systému nejsou hody kostkou, ale tvoje kreativita. Fungovat bude cokoliv, co dává smysl: Můžeš ke zdi přistavit žebřík, zatlouct do ní skoby, nebo se třeba nechat vysadit od svého parťáka. Můžeš zkrátka dělat cokoliv tě napadne a využít k tomu všechno, co máš s sebou, nebo co v podzemí najdeš. Kostky přijdou ke slovu, až když ti bude něco hrozit – třeba když spustíš past, nebo když se vrhneš do boje. Pak se hází se šestistěnkou a svému nepříteli můžeš opět dělat všechno možné: Srazit jej na zem, narvat mu do tlamy hůl, aby nemohl skousnout, nebo ho třeba držet kopím stranou, aby se nemohl dostat k tvému zraněnému kamarádovi.
Hra je vhodná pro začátečníky a postavy se vytvoří na místě. Postava může ve hře zemřít, ale hra tím pro hráče nekončí.
PathFinder: Goblini
Vypravěč: Jan „Janus“ Franěk
Účast: 1-4 hráčů
"Vydejte se na šílené dobrodružství v těle goblinů z kmene Žaboližů! Čekají vás 4 hodiny vrčení, mumlání a vzájemného podrážení, protože dva goblini rozhodně nejsou lepší než jeden!"

Tento jednorázový krátký příběh je postaven na pravidlech Pathfinder RPG. Preferováni jsou systému znalí hráči, ale nebráníme se nováčkům - rádi rychle zaučíme. Přineste si s sebou věci na psaní a hlavně kostky. Deníky postav dostanete na místě.
PS: zdrojové materiály jsou v AJ. A jedná se o jiné dobrodružství než z RPG dne.
Příběhy impéria: Mlhy Avalonu
Vypravěč: Magistr Holger
Účast: 2-5 hráčů
27. října
Subjekt 23 neustále trvá na svých bludech utvrzených pravděpodobně halucinacemi. Nejsem si jist, zda za nimi mohou být aplikovaná sedativa. Své vidiny neustále popisuje jako beztvarou temnou masu, která na sebe občas bere podobu různých tvorů s chapadly, křídly a spoustou očí. Ve stavech vytržení opakuje bez přestání větu: "Ve svém domě (chrchlání) mrtvý (sípání) čeká a sní." Jeho chrchlání a sípání má určitý význam nicméně se domnívám, že ve svém poblouznění pouze napodobuje zvuky, které se ozývají z kanalizačních šachet. Doporučím v následujících dnech snížení dávek morfia.

Co stálo za zmizením subjektu 23 z blázince v Glasgow? Kdo zabil doktora Scotta a proč? Jaké zvuky se v noci linou z kanalizace?


Příběhy Impéria jsou českou hrou na hraní rolí (RPG) od bratrů Ecthelionů, Jonáše a Kryštofa Ferencových. PI jsou jednou z mnoha her, které využívají RPG systém Fate a pojednávají o steampunkové a magické alternativní Viktoriánské Anglii (resp. Británii) popř. jiných částech světa v dobách největšího Britského rozmachu. Hra je vhodná i pro nováčky.
Příběhy impéria: Ornitomancer
Vypravěč: Magistr Holger
Účast: 2-5 hráčů
Vidím.
Krá, krá, král, vražda, vražda. Před Buckinghamským palácem kráká chorý havran.
Zvěstuje smrt.
Nad Temží prolétá kormorán, sledovaný šesti rudými volavkami. Agrese se blíží z východu.
Na okapu královské akademie sedí čtrnáctero pěnkav se znetvořenými zobáky. Hašteří se - to věda je tou poskvrnou vedoucím lidstvo do zkázy.
Ke svatopetrskému chrámu se slétají mrchožrouti. Střevo střízlíka sraženého kamenem o Svatém Štěpánu je příliš krátké - svatému otci již nezbývá mnoho dní.
Vize je temná - na svatý stolec dosedá obludná chlupatá opice...

Co všechno mohl předpovědět ptakopravec z Devonportu? A komu to pověděl? Svému vrahovi?


Příběhy Impéria jsou českou hrou na hraní rolí (RPG) od bratrů Ecthelionů, Jonáše a Kryštofa Ferencových. PI jsou jednou z mnoha her, které využívají RPG systém Fate a pojednávají o steampunkové a magické alternativní Viktoriánské Anglii (resp. Británii) popř. jiných částech světa v dobách největšího Britského rozmachu. Hra je vhodná i pro nováčky.
Primetime adventures: Pilot
Vypravěč: Vojtěch Šána
Účast: 2-5 hráčů
„No a v tu chvíli prorazím branku campingovým vozem a jedeme přímo na ně. Křičím směsicí strachu a napětí a pot se mi leskne na pleši. Kamera se otočí a zachytí bandu neonácků v uniformách, jak všichni strnou před dodávkou.“

Latinskoamerická telenovela, brakový horor nebo epická sci-fi sága? Primetime adventures dají možnost Vám, hráčům, stát se tvůrci vlastního seriálu. Hráči společně seriál tvoří a pak si zároveň rozebírají hlavní postavy. Průvodcem v dění je jim producent, kterého pro tento oneshot zastanu já. Hra je vhodná spíše pro pokročilé hráče RPG. Vše připravíme na místě a bude to šílené, jako vždy u tohoto systému.
Shadows of Esteren: Stezka
Vypravěč: Lukáš Dvořáček
Účast: 3-4 hráčů
Uplynulo hodně vody od doby, kdy byl na kamenném stolci na Žiži, nejposvátnějším místě kmene Slověnů, nastolen kňaz Přemysl, vládnoucí po boku kňagině Ljuby z rodu Krakova. Mnata, ambiciózní kňažič, pokračovatel slavného rodu, v nedávných letech ovládl střední tok řeky Alby a s tím získal i kontrolu nad důležitou obchodní stezkou spojující východ a západ. K posílení svých nároků, podopře obchodu a k ochraně kupců se Mnata jal vybudovat nové hradiště, Colonia Mnata. S tajícím sněhem práce na hradišti zrychlují. Ušlé zisky a cizí víra, která sem proniká spolu s obchodníky, jsou však trnem v oku tradičním rodům. Situace hrozí eskalovat v momentě, kdy je nalezen mrtvý kupec Adonis na místě stavěného hradiště. Okolnosti jeho úmrtí jsou více než záhadné a čtveřice nesourodých hrdinů je postavena před úkol je objasnit. Každý z jiných pohnutek a s jiným záměrem.

Čeká vás mysteriózní detektivka v raně slovanském prostředí a herní systém inspirovaný hrou Shadows of Esteren (SoE), kde budu využívat mechaniky zaměřené především na příběhové motivace a charaktery postav. Postavy budou předpřipravené. Většina RPG systémů má pouze mechaniky, které rozhodují akce typu boj, či překonání překážek a motivace či charakter postav nechává na vůli hráčů. SoE má jednoduchá pravidla, které určují obtížnost jednání, které jde proti charakteru či motivaci postavy (např. když zbabělá postava chce jednat statečně či zamilovaná postava chce místo pomoci svojí milé zachránit svědka, který má pro ni důležité informace).
Stříbrná hlídka: Cena života
Vypravěč: František „Sniper“ Neznaj
Účast: 2-5 hráčů
Paměť občas neslouží. Prý za to může věk. No, u vás to ale asi bude něčím jiným. Kdo jste a jak jste se zde ocitli? A z čeho vás tak strašně bolí hlava?

Mnohá dobrodružství začínají v hospodě. Tohle nebude zase tak jiné, jen ty okolnosti se výrazně změní vůči očekávání. Ale stejně nikdo nepochybuje, že budete čelit nebezpečí, překonávat překážky, vyvarovávat se zabloudění a vyvlíkat se z nedorozumění. Bez toho nemůže být žádné dobré dobrodružství.
Systém stříbrné hlídky je snaha modernizovat staré DrD 1.6 a ponechat z něj výrazné prvky, ale zjednodušit matematiku a aplikovat poznatky a ověřené postupy z jiných systémů. Postavy budou vytvořené předem.
Stříbrná hlídka: Krvavá horečka
Vypravěč: František „Sniper“ Neznaj
Účast: 2-5 hráčů
Vracíte se do rodného kraje s vidinou, že si po všech dobrodružstvích odpočinete. Kdo ale mohl tušit, že zde řádí nemoc. Bude potřeba odpočinek odložit a svým umem i vytrvalostí pomoci tam, kde už se všichni vzdali naděje.

Klasické dobrodružství s problémy a jejich řešením, cesta ale může být zapeklitější, než se na první pohled zdá. Pokud si chcete užít jednání, cestování, průzkumu i boje, tato hra je právě pro vás!
Systém stříbrné hlídky je snaha modernizovat staré DrD 1.6 a ponechat z něj výrazné prvky, ale zjednodušit matematiku a aplikovat poznatky a ověřené postupy z jiných systémů. Postavy budou vytvořené předem.
Tails of Equestria: Černý les
Vypravěč: František „Sniper“ Neznaj
Účast: 2-5 hráčů
I když Černý les zní zlověstně, není nebezpečný. Ale povídají se o něm báchorky, že se občas někdo ztratí. Když projdete kolem toho samého stromu už potřetí, říkáte si, že na těch povídačkách možná něco bude…

Občas je dobré zahrát si napínavá, hororová a dramatická dobrodružství. A občas je ještě lepší odpočinout si u zábavného RPG systému určeného pro děti – což ovšem napínavý, dramatický a třeba možná i trošičku hororový příběh nevylučuje.
Herní systém bude vysvětlen na začátku, stejně tak i tvorba postav. Hra je určená jak zapáleným fandům My Little Pony, tak naprostým nováčkům.
Varování: Pokud jste dívky ve věku 5-10 let nebo chlapci ve věku 15-35 let, můžete se snadno stát na fenoménu My Little Pony závislými!
Ve službách Královského námořnictva
Vypravěč: Václav „Captain“ Švejda
Účast: 3-5 hráčů
Bermudy, 1800. Zatímco u pobřeží Evropy zuří válka mezi Napoleonem a Anglií, v Karibiku je klid a loď Jeho Veličenstva Invictus, a spolu s ní její posádka, čeká na nové rozkazy. Třeba konečně přijde možnost zúčastnit se boje, být povýšen nebo získat podíl z kořisti.

Chtěli jste se někdy vžít do příběhů Hornblowera nebo Aubreyho s Maturinem? Tak přesně k tomu je určen systém Beat to Quarters, který je vytvořen pro hraní RPG o námořnictvu na přelomu 18. a 19. století. Systém používá místo tradičních kostek k vyhodnocení akcí karty. Vhodné i pro nováčky, ale znalost dobové literatury výhodou. Postavy budou předpřipravené.
Warhammer 40 000 RPG/D100: Odbíja 13. Hodina
Vypravěč: Michal Cáp
Účast: 2-5 hráčů
Slobodný Obchodník Erazmus Alcazar Adorno konečne zomrel. Plameň prastarého rodu opradeneného desivými príbehmi, ktorý sa tisíce rokov kúpal v krvi nevinných a vytrhol moc a bohatstvo zo srdca temnoty ďaleko za Hyadeskými zámkami,konečne vyhasol. A poslednou vôľou posledného Adorna, zároveň potvrdenou Adeptom Ministorum ako vôľa a súd Cisárov, je posledné zúčtovanie s jeho pozostalosťou.

Uprostred toxických Pustín Ničoty na Hrozivej Sarcosse, svete nekromatov a technoheretikov, stojí prastaré krematórium. A k nemu sa ako svorky mrchožrútov zbiehajú tie najtemnejšie duše Impéria. Dekadentní šľachtici, mocichtiví reprezentanti Imperiálneho Adepta, šialení kazatelia, kacíri, zúfalí secesionisti a omnoho horšie veci. Rivali, odvrhnutí služobníci, starí nepriatelia a veritelia čiernej duše rodu Adorno čakajú na svoj kus hnijúceho mäsa.

Čo zanechal kanibalským pozostalým? Aký je Erazmov odkaz večnosti smiechu krutých bohov? Čo vyjaví, až bude odbíjať 13. Hodina?


Zjednodušený Warhammer 40,000 RPG/D100. Hra je vhodná pro pokročilé hráče. Postavy budou předpřipravené. Předchozí znalost Warhammer 40,000 není nutná.
Warhammer 40 000: Nejlepší úmysly
Vypravěč: Václav „Captain“ Švejda
Účast: 3-5 hráčů
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
KLASIFIKACE: *Extrémně důležité*
BEZPEČNOSTNÍ POVOLENÍ: *Obsidián*
ŠIFROVÁNÍ: *Cryptox v 2.6*
DATUM: *337.M41*
AUTOR: *Inquisitor Javes Thysser, Ordo Xenos*
PŘEDMĚT: *Záležitost pro nutné zvážení*
RECIPIENT: *Vyšetřovatel Herdan Lustig*
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Můj pane,
byl jsem Vámi vyslán na Vocamea Prime, abych držel dozor nad přípravou obrany proti možné invazi části Tyranidí flotily Leviathan. Situace na planetě je však mnohem horší, než jste očekával, posily jsou nutné. Mému týmu se podařilo odhalit… *Zpráva přerušena*


Warhammer 40 000 je legendární setting od Games Workshop. Pojďte si ho užít v systému GUMSHOE (známý například z Esoterrorists nebo Trail of Cthulhu), který je zaměřen na detektivní příběhy. Postavy budou předpřipravené.
Warhammer fantasy: Bestie v nás
Vypravěč: Václav „Captain“ Švejda
Účast: 3-5 hráčů
V kanceláři firmy “Müller und Söhne” bylo stejné dusno, jako venku, a tlustý obchodník pokračoval pisklavým hlasem. “Abych přešel k té slíbené práci. Jeden z mých synů se mi už delší dobu neozval, a já mám strach, že se mu mohlo stát něco nekalého. Navíc cestoval s jednou z mých putovních karavan. Jsem ochoten vás najmout na jeho nalezení.”

Warhammer Fantasy je legendární setting od Games Workshop. Tato hra bude používat lehce upravený systém Shadow of Demon Lord, založený na hodu d20. Postavy budou předpřipravené.