Program ročníku 2022 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den

RPG na programu

Aye, Dark Overlord!
Staň se mrzkým goblinem, který nesplnil úkol a teď se z něj musí vykecat. Buď pohotový, za pomoci inspirativních karet sval vinu na kolegy!

Jsi nováček, který chce začít s pen and paper RPGčky, ale bojí se dlouhého učení pravidel? Ostřílený matador s touhou si zahrát krátkou oddechovku? Nebo prostě hledáš nenáročnou vyprávěcí zábavu? Pod taktovkou té nejoblíbenější temné paní se staň mrzkým goblinem.
Absurdní situace a návaly smíchu zaručeny!

Vypravěč: Pavla „Chiisai“ Šrůtová
Systém: Aye, Dark Overlord!
Počet hráčů: 6
Barovijská balada
„Hrad Ravenloft, cieľ našej výpravy,“ vystrie ruku mladá žena. „Bude to dlhá cesta.“ Náhle prudko otočí hlavou k potemnelému lesu odkiaľ zaznie hlasné zavytie divokej šelmy.

Hovorí sa, že kto raz Baroviu navštívi, už v nej zostane až do smrti. V tom prísloví je však schovanej viac pravdy, ako sa na prvé počutie môže zdať. Matička noc a Ranný pán, nech Vaše kroky sprevádzajú.


Barovijská balada je dobrodružný scénár so strašidelnými a mysterióznymi prvkami. Settingom se jedná o spin-off legendárnej D&D kampane Curse of Strahd.

Hra je viac vhodná pre hráčov, ktorí už majú skúsenosti s hraním RPG hier a kladie i väčšie nároky na vynaliezavosť a dôvtip.

D&D 5e patrí k jednoduchším herným systémom, kde väčšinu testov rozhodne hod 20 stennej kocky. Postavy budú predpripravené a rozdáme si ich na mieste. Úroveň postáv bude 2. Výhodou (pre plynulosť hry) je základná znalosť anglického jazyka. V rámci hernej session nebude priestor na obsiahlejšie vysvetlovanie pravidiel herného systému

Vypravěč: Michal "Drake" Mikuš
Systém: D&D 5e
Počet hráčů: 4
Binární duch
Pohřeb kamaráda ve zbrani naruší vzkaz ze záhrobí. Vzpomínkový večer se rázem mění ve smrtelnou jízdu

Anarchistický chaosem posedlý Netrunner Maximum-entrophy byl zabit během své akce. Parta jeho kámošů mu uspořádá pohřeb. Jenže během vlastního pohřbu Maximu-entrophy poprosí záhadným telefonem své přátelé o jednu prácičku. Jenže se vše začíná ještě více komplikovat.


Night City je splněnej americkej sen, kde kybáč je levnější než chleba a chleba není z mouky, ale drcenejch brouků. Od poslední korporátní války uběhlo pár let a některý velký ryby už maj zase svrbění prstů na čudlíkách raket. Internet není plnej porna, ale umělý inteligence, která číhá, kdy ti urve čipy ze synapsí. Lidstvo radši celej pojem globální sítě spláchlo do trubek, žije na prťavejch oddělenejch sítích a všecku digitální divočinu nechává za velkým firewallem, kam se odváží jen blázni nebo pitomci. Přijde ti to jako peklo? Vítej doma.

Cyberpunk RED jsou čtvrtá edice pravidel hry na hrdiny stvořené v devadesátých letech jako odpověď na DnD. Hra je zasazená do blízké dystopické budoucnosti fiktivního kalifornského města Night City. Hráči si vybírají jednu z deseti rolí, kdy každá je unikátní, ale dovoluje hráčům najít si vlastní styl hry. K hodům používají kostky K10 na dovednosti a K6 na poškození. Zvláštností soubojového systému jsou honičky v autech a netrunning (hacking).

Vypravěč: Ondřej "Kybersova" Mráz
Systém: Cyberpunk RED
Počet hráčů: 5
Blade Runner: Electric Dreams
Los Angeles, květen 2037. Toxický déšť padá na město, ve kterém gigantické budovy zastiňují staré věžáky. Halogenové světlo z obrovských billboardů dopadá na ulici a davy lidí v Sektoru 5, čtvrti Malé Tokyo. Bílý drak, asijský bar, je plný k prasknutí, zákazníci sedí na plastových židlích a hltají hladově sousta ze svých misek. Váš tým sedí mezi nimi a užívá si poslední dny těžce vydřeného volna. Ale víte, že další práce se blíží…

Blade Runner RPG je nový systém úspěšně zafinancovaný na Kickstarteru ze světa dle stejnojmenného filmu. Systém je podobný RPG hře Alien, která vyhrála cenu Ennie pro nejlepší RPG roku 2020 a nejlepší dobrodružství roku 2021.
Hráči se ujmou rolí vyšetřovatelů v případu vraždy a možného únosů agentů takzvaných Blade Runnerů. Hra akcentuje morální volby a dilemata, které najdete ve filmové předloze - budete dobrý Blade Runner nebo naopak si zachováte svojí lidskost?
Postavy na hru budou předpřipravené a v rámci deníků a pravidel je vyžadována alespoň základní znalost anglického jazyka.

Vypravěč: Tomáš "Tomislav" Mužík
Systém: Blade Runner
Počet hráčů: 4
Death Game 1991
"Nebuď blbá! My sme jen banda děcek z polepšovny a oni jsou boháči s loveckým vybavením. Nemáme proti nim šanci. Musíme buď zdrhnout, nebo se schovat!" V tu chvíli konečně vstoupíš do světla a ukážeš jim oči a špičáky svého Temného já. "Anebo se budete držet za mnou, zatímco lovím já je. Co ty na to, Nancy?"

Je rok 1991 a ve vaší polepšovně ukončuje středoškolské studium dost kluků a holek, že si to zaslouží vlastní maturiťák. Vy máte extra důvod být na sebe hrdí - za posledních pár let se vám podařilo nejenom dostudovat, ale i udržet svou monstrózní stránku v tajnosti a najít si skupinu kamarádů. Co se však stane, když vás autobus místo plesového sálu vyhodí v lese, kde na vás vyhlásí hon banda ozbrojených milionářů? Dáte konečně volnost svému Temnému já a vyřádíte se na nich? Zachráníte své přátele? A půjde zkombinovat oboje?

Bude se hrát s pravidly Monsterhearts 2, která jsou v angličtině. Je to jednoduchý systém z rodiny Powered by the Apocalypse, kde se háže dvěma d6, takřka se neřeší kombat, ale zato se řeší mezilidské vztahy. Na výběr budou pouze ty strašidelnější a krvelačnější playbooky. V příběhu se střetnou dva žánry, horor a slasher, a tak bude na začátku potřeba krátská session zero. Hra se pravděpodobně protáhne na 5 hodin.

Vypravěč: Petra “Angie” Fišerová
Systém: Monsterhearts 2
Počet hráčů: 4
Delta Green – BLACKSAT
Všichni už Vás odepsali. Roky jste se připravovali na to, že se někdy podívate do vesmíru jako kosmonauti. Ale ten sen se začal pomalu rozplývat. Vždy byl někdo lepší, někdo schopnější. A vy jste se pomalu začínali smiřovat s tím, že v NASA zůstanete nadosmrti maximálně v roli inženýra nebo instruktora. Když v tom přišel nečekaný požadavek od vedení a všichni Ačkoví kosmonauti byli již na jiných misích.

A tak ta role připadla Vám. Konečně. Váš sen se splní, ale už z briefingu mise je Vám jasné že na ní je něco velmi podivného a nejedná se jenom o standardní opravu poškozeného satelitu...


Delta Green je hra z moderního prostředí kde ožívají Lovecraftovské a jiné mýty a legendy. Je to hra na hrdiny, kde se vžíváte do role vyšetřovatelů tajné vládní organizace Delta Green, která byla založena s cílem potírat hrozby, které by měli zůstat všeobecné veřejnosti skryté.

V tomto dobrodružství se ale nemusíte bát – budete hrát za obyčejné astronauty na „obyčejné“ vesmírné misi. Pravidla a vše potřebné Vám bude vysvětleno na místě. Materiály ke hře jsou v angličtině a je tam dost čtení před hrou proto slušná znalost angličtiny je podmínkou.

Vypravěč: Tomáš "Tomislav" Mužík
Systém: Delta Green
Počet hráčů: 5 (4 muži 1 žena)
Idealizer
Planeta Země miliardu let v budoucnosti. V průběhu osmi epoch – světů – byly civilizace s technologiemi překračujícími naše nejdivočejší představy střídány pády do nejhlubšího barbarství. Nanotechnologie, genetické inženýrství, hvězdné brány, dimenzionální cestování, formování planet a samotných hvězd, překonání potřeby hmotného těla – to vše a mnohem více bylo v průběhu času v lidských možnostech. Nyní žije lidstvo v Devátém světě na troskách předchozích civilizací, kterým nerozumí. Tvář planety se změnila a je poznamenána jizvami kontinentálních rozměrů. Pravidelná řada kopců může být povrchem obřího stroje, jeskyně útrobami kosmické lodi nebo pradávnou laboratoří. Tak jako dávní předkové těžili v lesích dřevo a v horách kovy, pokouší se odvážlivci shromáždit dosud fungující technologické artefakty – numenéry, porozumět jim a využít je pro zlepšení každodenního života…

Pohledáváte právě další prastarou ruinu, když tu náhle spatříte další skupinu průzkumníků, v nichž poznáte svoje dvojníky. Jedná se o pouhé šálení mysli? Neškodný projev zařízení nepochopitelného účelu? Mimikry vražedných mimozemšťanů? A proč se vám zdá, že jsou vaše odrazy pokřivené a není s nimi úplně všechno v pořádku?


Numenéra využívá tzv. Cypher System opírající se o dva základní pilíře, jimiž jsou jednak přímá úměra mezi investovaným úsilím a šancí na úspěch určité akce (zásobárny síly, rychlosti a intelektu zde fungují zároveň jako zdroje a výdrž), jednak časté používání jednorázových numenér – udělátek (cyphers), které jsou Devátém světě k nalezení na každém kroku a měly by mít co nejpodivnější různorodé efekty. Uváděné dobrodružství bylo vytvořeno po první edici hry.

Hráči budou rozděleni do dvou samostatných skupin, které začnou hrát dobrodružství odděleně, ale v určitých příběhem daných momentech se spolu budou setkávat.

Pravidla budou vysvětlena na místě, k dispozici budou předpřipravené postavy (osobní deníky jsou v angličtině, ale nejsou příliš rozsáhlé a všechny charakteristiky budou vysvětleny v rámci výkladu pravidel).

Vypravěč: Martin "Smaug" Dvořák a Ivo "Ivo" Denemark
Systém: Numenéra (1. edice)
Počet hráčů: 6-8
Když náš táta hrál…
Hello, kam jedeš, tuláku? - Nevím. Na New York? - Nevím. Nebo na Nashville? - Nevím. Mně stačí, když si natáhnu plachtu na kraji lesa, to kdyby přišel k ránu déšť.

Jo, to není jako tenkrát, když žena řekla: „Zarazíme první kolík, druhý támhle musí bejt, za potok dej ty dva další, budeme v něm zlato mejt.“

Teď to naše malé městečko plaví vory po řece, má vlastní malý důl a má své problémy, které vyžadují nového šerifa. Jsou to různé problémy, protože ne každému otrokovi se líbí žít pod bičem otrokáře či táhnout do války.


Tak co, jsi machr na české táborákové písničky a jména jako Greenhorns, Hop trop, Nedvědi či Micha? Tučný vám doma hrávali z rádia, i když zrovna oheň nehořel? Troufáš si na RPG postavené na pravidlech Příběhů impéria, právě z viktoriánské doby, odehrávající se kdesi v Americe? Cílem této hry bude nejen si zahrát westernový příběh, ale také najít všechny písničkové reference, které jsou pro vás připraveny.

Znalost pravidel není vyžadována, postavy budou na místě k dispozici, tedy stačí se jen naladit na country folkovou vlnu a dorazit na hru.

PS: Nebojte se, hra byla testována na hráčích, kteří tvrdili, že nemají žádné znalosti písniček, a i tito hráči si v příběhu našli své.

Vypravěč: Michal "Machal18" Čapek
Systém: Příběhy Impéria
Počet hráčů: 5
Klub nezáživných odpolední
TŘETÍ NEZVĚSTNÝ BATŮŽKÁŘ, SMUTNÁ SEZÓNA PRO AUBURN PEAKS
Pine Hill, OREGON. Správa parku Auburn Peaks Wilderness dnes prohlásila za nezvěstného již třetího sólo turistu od začátku letošní sezóny. Pátrání, které je znesnadňováno obtížným terénem, dosud nepřineslo žádné výsledky. Auburn Peaks by měli navštěvovat pouze dostatečně zkušení výletníci a nikdy ne sami.
---
SMRTELNÁ NEHODA V MUZEU, ŘEDITEL POPÍRÁ PORUŠENÍ ZÁSAD BEZPEČNOSTI
Franklin, MASSACHUSSETTS. Noční hlídač Franklinského muzea, Robert Sands (43), byl dnes ráno nalezen mrtvý, rozdrcený uvolněnou kamennou skulpturou ze zastaralé a špatně udržované výstavy keltských mýtů. Ředitel muzea, Walter Carmichael (65), rezolutně popírá jakékoliv pochybení a nevkusně pokračuje v propagaci nově otevřené putovní výstavy egyptských dějin,
---
KRUHY V OBILÍ: NÁVŠTĚVA Z VESMÍRU, NEBO DRAHÝ ŽERTÍK?
Maysville, KANSAS. Místní farmář, William Richardson, na jehož pozemku se tajemné obrazce před třemi dny objevily, si stěžuje na nebývalý zájem amatérských záhadologů a zvažuje podání trestního oznámení. Šerif Eric Bellairs apeluje na všechny podobně naladěné nadšence, aby na soukromý pozemek nevstupovali a svou návštěvu si raději rozmysleli.


Monster of the Week je systém založený na Apocalypse World (postavy dané 5 statistikami, playbooky, hod 2d6). Je určený k hraní B-čkových příběhů o lovcích monster chránících civilisty, kteří nemají tušení, že všechny ty mýty o krvelačných příšerách, zlých černokněžnících a prastarých kultech, které lidstvo za staletí a tisíciletí nasbíralo, se zakládají na pravdě. Celý systém je velmi jednoduchý a všechny jeho součásti podporují kreativní společné vyprávění příběhu v rámci žánru: klišé action dark comedy mystery fantasy drama horror a pár dalších přívlastků seriálu, v němž jste akčními hrdiny a ne bezmocnými oběťmi – zkrátka Supernatural, Buffy a tak dále. (A zhruba jejich míru „hororovosti“ budeme emulovat.)

Na začátku sezení si během pár minut několika rozhodnutími vytvoříte tým archetypálních lovců monster putujících po starých dobrých Spojených státech a pak se vrhnete do řešení nadpřirozené záhady. Budete Vyvolený hrdina z proroctví? Lovec hnaný touhou po pomstě? Konspirační teoretik? Amatérský uživatel magie, který může přestat, kdykoliv bude chtít? Nebo někdo úplně jiný?

Hra je vhodná i pro nováčky. Má velmi jednoduchá pravidla cílící především na společné vyprávění zábavného, „filmového“ příběhu. Playbooky (osobní deníky) a nápovědní karty jsou v angličtině, ale vypravěč vám rád pomůže.

Vypravěč: Vladimír “Vildak” Špína
Systém: Monster of the Week
Počet hráčů: 3-4
Krvavý úplněk
Skupina podivných individuí, ve které každý má nějaké tajemství, se potkává v malé vesničce na kraji civilizace. A z lesů se ozývá vlčí vytí…

Prší. Jako skoro každý den. Obyvatelé vesnice Svatý kámen se krčí u krbů ve svých domech, přesto jim ale běhá mráz po zádech – venku se ozývá vlčí vytí. A to znamená další mrtvé a ztracené.

Co vás do Svatého kamene táhne? Jste jen obyčejní vandráci a dobrodruzi hledající výdělek? Tomu málokdo uvěří – každý má svá tajemství a žádná setkání nejsou náhodná.


Dobrodružství v zjednodušeném DnD (hod jen 1k20 na úspěch) postavami ekvivalentními 5. úrovni – jsou silnější než valná většina smrtelníků, ale stále si musí dávat pozor na monstra a ty, jenž získali nadpřirozenou sílu paktováním s temnými silami.

Vypravěč: František "Sniper" Neznaj
Systém: D&D zjednodušené
Počet hráčů: 5
Llantywyllský incident
Trollové, víly, obři a další - souhrně zvaní Vaesen - jsou všude kolem nás, ale většina lidí je nevidí. Někteří lidé jsou však obdaření nadpřirozeným Zrakem, před kterým se žádný Vaesen neschová. Hráčské postavy jsou právě takoví badatelé a ochránci. Vaesen často nejdou zabít kulkou nebo mečem, nanejvýš zahnat. Postavy potřebují objevit ten správný rituál, který platí na toho konkrétního Vaesena, se kterým zrovna zápasí.

Žánrově se jedná o investigativní hru v prostředí folklóru a mytologie s občasným nádechem hororu.
Vaesen používá Year Zero Engine založený na házením pooly šestistěnných kostek, u nás nejznámější skrze hru Zapovězené země. Pro naši hru použijeme scénář „The Llantywyll Indicent“ z příručky „Mythic Britain & Ireland“ s připravenými postavami.

Vypravěč: Karel Doleček
Systém: Vaesen
Počet hráčů: 5
Londýnské strašidlo
Zakouřený a zaprášený Londýn, největší město civilizovaného světa, skrývá spoustu tajemství a hříchů. Některé ušmudlané hříchy by ale měly zůstat pod hustou londýnskou mlhou. Nebo?

Londýn první půlky 19. století to je především hustá mlha (nebo snad smog?), továrny, smrad, bídy a zmar. A nebo také naleštěný život šlechty a buržoazie, plný opulentních večírků napěchovaných drogami a obohacen vyjížďkami do venkovních sídel, kde se aspoň dá dýchat.

Pod pokličkou sešněrované britské společenské hierarchie ale doutná sud s prachem volajícím po spravedlnosti a lepších zítřcích. Bublající nespokojenost neunikla leckterému bystrému oku a tajné společnosti kují své pikle.

Nevzhledný vousatý muž vstane od ginem potřísněného psacího stolu plného pomuchlaných listů papíru. U toho zakopne o spícího pruského agenta, kterého zapomněl pořádně přijmout. Vousáč se vydává do londýnských uliček pro další gin a peníze od svého přítele. Londýnem (a Evropou) obchází strašidlo.

Vypravěč: Filip "Arcipředseda" Jirouš
Systém: Příběhy Impéria
Počet hráčů: 5
Mlžná hvězda
Píše se rok 2965 Třetího věku a Stín se vrací. Před čtyřiadvaceti lety porazilo společenstvo elfů, lidí a trpaslíků hordu skřetů a divokých vlků pod oblohou potemnělou obřími netopýry a zahájili tak novou éru prosperity svobodných národů. Dvacet let je však dlouhá doba na to, aby mír vydržel, a v mnoha temných koutech země se opět prodlužuje stín. Stále pravidelněji se šíří zvěsti o podivných věcech, které se dějí za hranicemi civilizovaných zemí, a přestože je většina lidí odmítá jako pohádky u krbu a dětské příběhy, občas se dostanou k uším jedinců, kteří rozpoznají zlověstnou pravdu, kterou skrývají. Jsou to neklidní válečníci, zvědaví učenci a poutníci, kteří vždy touží hledat, co bylo ztraceno, nebo zkoumat, co bylo zapomenuto. Obyčejní lidé jim říkají dobrodruzi, a když zvítězí, oslavují je jako hrdiny. Když však selžou, nikdo si na jejich jména ani nevzpomene.

The One Ring je hra na motivy Hobita a Pána prstenů od J. R. R. Tolkiena. Hráči v ní můžou prozkoumávat svět Středozem, mýtickou zemi z dávné minulosti – cestují krajinou, hledají stopy o návratu Stínu a hrají svou roli v boji proti nepříteli

Pro naši hru použijeme scénář „The Star of the Mist"" ze základní příručky s připravenými postavami. Dobrodružství je lineární a jeho cílem je představit mechaniky hry.

Vypravěč: Karel Doleček
Systém: The One Ring 2e
Počet hráčů: 4
Nekromantův Gambit
Co se skrývá za sérií záhadných sebevražd v klidném městečku? Většina lidí nevěří na příšery, ty však znáš pravdu. Jsou skutečné a spolu se svým týmem máš za úkol je dostat.

Příšera se skrývá v temnotách…

V klidném městečku někdo vyhrabává hroby a místní předáci spáchají sebevraždu. Policie je bezradná. Dokáže skupina lovců příšer vyřešit tuto hrůzostrašnou záhadu dřív, než bude pozdě pro všechny?


Ve hře Příšera týdne se vydáš na lov nestvůr na způsob Buffy, přemožitelky upírů, křižuješ zem jako bratři Winchestrové z Lovců duchů, abys přinesl zkázu nadpřirozeným stvoření, nebo vedeš vládní vyšetřování jako Mulder a Sculllyová. Pusť se do upíra, chytej čupakabru, nebo vymítej démona. Lapni pohrabáč a otevři svou knihu zaklínadel. Ta příšera to má spočítané!

Příšera týdne je samostatně hratelná akční hororová rolová hra (RPG) pro 3–5 hráčů s jednoduchým herním systémem založeným na populární RPG Apocalypse World. Osm jednoduchých tahů ti pomůže při vystopování a likvidaci příšer. Vyber si z 12 typů lovců, každý se svou vlastní příručkou, tahy a motivací: Vyvolený, levák, vrhačka kouzel, monstrum, profesionálka a další.

Příšera týdne je velmi úspěšná hra z roku 2010, respektive rozšířené vydání z roku 2015. Je přeložena do sedmi jazyků a letos vyjde česky, takže veškeré materiály budou v češtině a není potřeba umět anglicky. Tvorba lovců zabere maximálně 30 minut a je zábavná, takže bude součástí naší hry.

Vypravěč: Daniel „Casa de Locos“ Vázquez
Systém: Monster of the Week
Počet hráčů: 4
Noc, na kterou se nezapomíná
Sexy kost z The Hills se dostane do smrtelného nebezpečí. Nablízku je banda ztracených existencí, vy. Bude nabídka dostatečná, aby stála za všechny možné problémy?

Vivian je nejhezčí buchta, jakou jsi za svůj život viděl. Pro deset vášnivých minut na záchodcích s touhle ženskou by půlka tvých známých odkrouhla svoji mámu.

A jedné noci, kdy z nebe padají litry kyselých dešťů, za tebou přijde s tím, že potřebuje pomoc. Má to háček, ta pomoc tě může stát krk a kulka do hlavy nebo nůž do hrudi to nejspíš nebude. Její nabídka je ovšem také vysoká. Je ochotna ti dát VŠECHNO, když jí pomůžeš.


Svět je zasazen do umírající dekadentní dystopie, ve které poslední výspy lidstva žijí, nebo spíše umírají, v megaměstě THE CY. Hráče staví do role punkových rebelů proti společnosti, korporacím a represivní policii.

Systém CY_BORG je ujetý, rychlý OSR systém od Free League. Postavy vznikají a umírají jak na běžícím pásu.

Vypravěč: Ondřej "Kybersova" Mráz
Systém: CY_BORG
Počet hráčů: 5
Odraz ode dna
Zrada posádky vaší lodi? Nouzový výsadek na planetu s probíhající bitvou? Málo informací, co přesně se děje? Naštěstí máte víru v Boha-Císaře a ta vás ochrání!

Být Svobodným kapitánem a jeho věrnými pobočníky je skvělé… než se posádka vzbouří a vy tak tak vyváznete živí. Ale s vírou v Boha-Císaře a spravedlivým hněvem se dočkáte odplaty!


Hra za elitní skupinu v temné budoucnosti na planetě na kraji galaxie. Bude potřeba najít spojence, jinak není šance dostat se zpět na svou loď a potrestat zrádce! Trocha diplomacie, zjišťování informací, odhalování zrádců, soubojů mezi jedinci, bojovými vozidly i v oblacích – vše je tu možné!

Postavy budou předpřipravené, systém je vlastní a extrémně jednoduchý (2k10 + stupeň dovednosti proti pasti), aby nezdržoval zábavu. Znalost světa Warhammer 40K není potřeba.

Vypravěč: František "Sniper" Neznaj
Systém: vlastní
Počet hráčů: 5
People of Tomorrow
„Jeden stimpack, dvakrát Rad-X 10, desať energetických článkov a jeden nutri bar."" „40 želiezok, prosím.“ Na jeden deň v pustine by mi to malo stačiť. Ak pôjde všetko podľa plánu.

Vo svete po katastrofe, až tak nezáleží na tom, či je ten druhý mutant, droid, hierarch, alebo vojak Corpu. Ide skôr o to, či ťa chce zabiť, alebo nechať žiť.


People of Tomorrow je dobrodružný príbeh odohrávajúci sa vo svete, ktorý zostal po nukleárnej katastrofe. Kombinácia žánru hier Fallout/Wastelands zasadenej do pravidlového rámca D&D 5e, ktoré som si sám upravil, aby koncepčne dávali zmysel.

Hra je vhodná pre začiatočníkov i pokročilých.

D&D 5e patrí k jednoduchším herným systémom, kde väčšinu testov rozhodne hod 20 stennej kocky. Postavy budú predpripravené a rozdáme si ich na mieste.

Výhodou (pre plynulosť hry) je základná znalosť anglického jazyka. Pravidlá vysvetlím pred tým, ako začne samotná hra.

Vypravěč: Michal "Drake" Mikuš
Systém: D&D 5e
Počet hráčů: 5
Poklad v poušti
Na první pohled si řeknete, to je ale dlouhá pláž. Po dni pochodu vám dojde že horký písek přes den a zima až do morku kostí přes noc nekončí slibovanou koupelí v chladivé vodě. V tomto nehostiném prostředí se bude odehrávat většina našeho příběhu. Podobného příběhu jaké nám vypráví od malička, těch o jeskyních plných zlata a pokladech mrtvých králů minulosti. Nezapomeňte ovšem že voda může být nad zlato a že v poušti se pozná nejlepší přítel i když to ze začátku nemusí být jasné.

Vypravěč: Matěj Zíta
Systém: Dračí hlídka
Počet hráčů: 5
Polární expedice
Tyto věci jsou pravda. Svět je temný. A my jsme stále na živu.

Toto měla být rutinní expedice na jednu z našich polárních stanic. Měli jsme dovézt zásoby, provést kolem pár turistů, naše stará loď měla naložit předchozí posádku, výzkumy a suroviny a pak i s turisty zase odplout. Něco se ale stalo. Lodní chronometry tvrdí, že slunce na oblohu nevyšlo už tři dny. Nesvítí ani hvězdy, ani měsíc. Většina zařízení přestala fungovat a ze stanice nikdo neodpovídal. Ztroskotali jsme a přišli o příliš mnoho dobrých lidí i velkou část zásob. Stanice by však neměla být daleko. S trochou štěstí tam najdeme odpovědi...


Tato hororová hra se bude hrát v systému Ten Candles, který klade důraz na silný příběh a atmosféru beznaděje. Systém není třeba znát předem - vše bude vysvětleno ze začátku hry. Pamatujte však, že z této expedice není návratu. Jak svíce zhasínají a svět se noří do temnoty, tak se naděje vytrácejí a s posledním plamenem zhasne i poslední život. Jaký příběh bude vyprávět smrt vaší postavy?

Vypravěč: Antonín „DeadKing“ Citron
Systém: Ten Candles
Počet hráčů: 5
Poslední kostel
Za takovou práci vás nikdo neplatil. Zadání bylo snadné. Doplujte do Jonestownu uprostřed bažin, vyzvedněte kontraband a nenechte se chytit.

O jedno setkání s leviathanem a přestřelku s lidožravými gremliny později utíkáte bažinou, loveni jako zvěř. Do jonestownu se dnes už rozhodně nedostanete a zůstat pod otevřeným nebem je říkat si o proříznuté hrdlo. Nezbývá, než nalézt útočiště. Na obzoru vidíte obrys chrámu dnes již zapomenutého boha.

Slunce zapadá a teplota klesá.


Systém Through the Breach popisuje hru na hrdiny v mystickém světě Malifaux. Ten se nachází paralelně k našemu světu, ačkoliv se mu nijak zvlášť nepodobá. Magie je tu zcela běžná, nočními ulicemi se rozléhají výstřely a ve stínech číhají bytosti z našich nejčernějších nočních děsů. Přesto tu spousta lidí hledá svoji budoucnost a přichází hledat soulstony – kameny duší. Právě ony jsou zdrojem magické moci a nejnepředstavitelnějších strojů.

Hráči se ujmou postav s kontrolou nad vlastním osudem. Systém využívá tahání karet místo hodů kostkami.

Postavy budou připraveny, systém vysvětlen, znalost angličtiny výhodou.

Vypravěč: Ondřej "Koumes" Wencl
Systém: Through the Beach
Počet hráčů: 5
Poslední zvonění
V Boskovické synagoze se otevřela díra ve zdi. Co to způsobilo? A co to má společného se skupinami maskovaných maturantů toulajících se po ulicích?

Příšera se skrývá v temnotách…

Židovská minulost Boskovic byla dlouho v zapomnění. Teď se však něco probudilo a strašlivá kletba byla obnovena. Klidné moravské městečko oslavuje poslední zvonění netušící tu hrozbu, která se plazí klikatými uličkami židovského ghetta.


Většina lidí nevěří na příšery, ty však znáš pravdu. Jsou skutečné a spolu se svým týmem máš za úkol je dostat. Ve hře Příšera týdne se vydáš na lov nestvůr na způsob Buffy, přemožitelky upírů, křižuješ zem jako bratři Winchestrové z Lovců duchů, abys přinesl zkázu nadpřirozeným stvořením, nebo vedeš vládní vyšetřování jako Mulder a Sculllyová. Pusť se do upíra, polap čupakabru, nebo vymítej démona. Lapni pohrabáč a otevři svou knihu zaklínadel. Ta příšera to má spočítané!

Příšera týdne je samostatně hratelná akční hororová rolová hra (RPG) pro 3–5 hráčů s jednoduchým herním systémem založeným na populární RPG Apocalypse World. Osm jednoduchých tahů ti pomůžou při vystopování a likvidaci příšer.

Vyber si z 12 typů lovců, každý se svou vlastní příručkou, tahy a motivací: vyvolený, levák, vrhačka kouzel, monstrum, profesionálka a další.

Příšera týdne je velmi úspěšná hra z roku 2010, respektive rozšířené vydání z roku 2015. Je přeložena do sedmi jazyků a letos vyjde česky, takže veškeré materiály budou v češtině a není potřeba umět anglicky.

Tvorba Lovců zabere kolem 30 minut a je zábavná, takže bude součástí naší hry.

Vypravěč: Daniel „Casa de Locos“ Vázquez
Systém: Monster of the Week
Počet hráčů: 4
Prázdniny na střední.. aneb v Horách Prokletí
Vydal/a ses se skupinkou kámošek a kamošů ze střední hned po maturitě na čundr do hor. Na pomezí Albánie, Černé hory a Kosova jste dorazili po dvojicích stopem. V městečku Plav jste si najali místní průvodkyni, batohy hodili na záda, utáhli tkaničky na pohorkách… a vyrazili vzhůru do pohoří Prokletije.

Putujete několik dní, obdivujete krásy přírody, s nejkama a kámičema je sranda…, rozhodně nejlepší prázky ever! Pak se ale něco strašně pokazilo… Kolik z vás se vrátí a v říjnu nastoupí na vejšku?


Hororová hra Dread. Minimální pravidla, rozhodování taháním kostiček Jenga věže. Hra je vhodná pro nezkušené i ostřilené hráče a hráčky RPG, jedinou podmínkou je nebát se trochu bát. Děj vychází z ukázkového přiběhu pro Dread “Beneath the Full Moon.” Proto zvažte účast, pokud jste jej již v minulosti hráli

Vypravěč: Lukáš Dvořáček
Systém: Dread
Počet hráčů: 3-5
První sníh
Malá podhorská vesnička Nový sad, o kterou by slušný hrdina nohou nezavadil, má své všední starosti a radosti. Jak ovšem vypadají z pohledu 12letých dětí, které chtějí všechno, jen ne pomáhat rodičům?

Hra je pro nulté úrovně a slouží k seznámení s principy dračí hlídky.

Vypravěč: Michal "Machal18" Čapek
Systém: Dračí hlídka
Počet hráčů: 5
Tajemná knihovna
Pozvánka od kamaráda Papyruse na otevírání nové knihovny – co se může pokazit?

Pozvánka na otevření nové knihovny? To není něco, co si máš nechat ujít! Hlavně proto, že za tím stojí Papyrus – už dlouho jste se neviděli, takže je to dobrá záminka na zavzpomínání si na staré časy. Vypadá to na zajímavý výlet a klidný víkend…


I když tomu na první pohled nic nenasvědčuje, bude to určitě skvělé dobrodružství, během kterého potkáš nové kamarády a společně budete čelit různým výzvám. Ostatně Papyrus byl poměrně samotářský a tichý zemský poník – zpráva, že v malé vesničce otevírá knihovnu, je tedy docela překvapivá.

Dobrodružství v My Little Pony: Tails of Equestria je podle jednoduchých pravidel, která se snadno vysvětlí přímo ve hře. Na začátku se vytvoří (a namaluje!) postava poníka a následně se s ním vrhneme přímo do příběhu. Je možné si přinést postavu poníka z předchozích her, nejvýše na 3. úrovni.

Pozor! Jsi-li dívka ve věku 5–10 let nebo chlapec ve věku 15–35 let, MLP je vysoce návykový!

Vypravěč: František "Sniper" Neznaj
Systém: Tails of Equestria
Počet hráčů: 5
Temné květiny
Sci-fi RPG zasazené do vzdáleného shluku hvězdných soustav zvaného Třetí horizont. Tahle oblast je zmítaná válkami a konflikty, ale taky jde o domov hrdých kultur, jak starých, tak mladých. Hráči cestují po Třetím horizontu jako posádka vesmírné lodi, prozkoumávají rozvaliny po stavitelích portálů, podnikají mise pro mocné frakce a účastní se politických intrik na stanici Coriolis, ve které se soustředí hlavní moc celé oblasti.
Temné květiny v sobě skrývají průzkum zapomenuté hvězdné stanice a záchranou misi předchozí výpravy.


Hra používá systém Year Zero Engine založený na házením pooly šestistěnných kostek, u nás nejznámější skrze hru Zapovězené země. Pro naši hru použijeme scénář „ Dark Flowers"" z Quickstart Setu připravenými postavami.

Vypravěč: Karel Doleček
Systém: Coriolis - The Third Horizon
Počet hráčů: 5
Terror na Mýtině
Zdánlivě obyčejná cesta směrem do města Winterhornu se zcela obrátí naruby, když se v noci v hostinci setkáte s tajemným poslem. S příchodem této mladé ženy na postavy čekají nové výzvy a nová nebezpečí v odlehlé vesnici uprostřed Černého lesa.

Mladá žena se představí jako dcera starosty a přichází se zprávou o nestvůrách, která pravidelně napadají její vesnici. Najatí dobrodruzi jsou poslední nadějí, která může všechny zachránit. O jaké nestvůry se jedná a odkud přicházejí, musejí postavy zjistit samy. Je však téměř jisté, že má se vším něco společného čarodějnice, která před lety uzavřela pakt s temnými silami.


Dokážete pomoci zoufalým vesničanům a zastavit po krvi lačnící zlo, které se plíží zpoza temnot?

Čeká vás temné dobrodružství s trochou vyšetřování, které si určitě užijí milovnicí hraní rolí, i ti kteří upřednostňují epické souboje. Hra je vhodná pro začátečníky, ale ocení ji také zkušení hráči.

Hrát se bude v systému Dračí Hlídky, hráči dostanou předpřipravené postavy na vyšší úrovni. Můžete se těšit i na mapy a figurky.

Vypravěč: Adam “Lucius Pelner” Badura
Systém: Dračí hlídka
Počet hráčů: 5
Terror na Mýtině
Zdánlivě obyčejná cesta směrem do města Winterhornu se zcela obrátí naruby, když se v noci v hostinci setkáte s tajemným poslem. S příchodem této mladé ženy na postavy čekají nové výzvy a nová nebezpečí v odlehlé vesnici uprostřed Černého lesa.

Mladá žena se představí jako dcera starosty a přichází se zprávou o nestvůrách, která pravidelně napadají její vesnici. Najatí dobrodruzi jsou poslední nadějí, která může všechny zachránit. O jaké nestvůry se jedná a odkud přicházejí, musejí postavy zjistit samy. Je však téměř jisté, že má se vším něco společného čarodějnice, která před lety uzavřela pakt s temnými silami.


Dokážete pomoci zoufalým vesničanům a zastavit po krvi lačnící zlo, které se plíží zpoza temnot?

Čeká vás temné dobrodružství s trochou vyšetřování, které si určitě užijí milovnicí hraní rolí, i ti kteří upřednostňují epické souboje. Hra je vhodná pro začátečníky, ale ocení ji také zkušení hráči.

Hrát se bude v systému Dračí Hlídky, hráči dostanou předpřipravené postavy na vyšší úrovni. Můžete se těšit i na mapy a figurky.

Vypravěč: Tomáš “Daaron” Švehla
Systém: Dračí hlídka
Počet hráčů: 5
Unfortunates
Každá bytost na Torilu je zrozena k tomu, aby se stala tím pravým dobrodruhem, který zachrání svět. Mno… Tedy za předpokladu, že má správnou rasu… A správné rodiče… A dobré kamarády… A trochu štěstí… Trochu hodně štěstí... Ale to jsou jen „drobnosti a technikálie“. Každá bytost může být dobrodruhem.

Co vás čeká? Představte si, že jste toho štěstí zrovna mnoho neměli. No spíše, že jste v případě některých předpokladů úspěšného dobrodruha nahodili tu pověstnou jedničku. Děsivá to představa? Bude hůře.

Jedná se o one-shot dobrodružství ze světa Forgotten realms. Herní systém: D&D 5E se zapojením některých optional rules. Vhodné i pro nováčky. Předpřipravené postavy, takže je možno se rovnou vrhnout do hry.

Vypravěč: Jakub Režňák
Systém: D&D 5e
Počet hráčů: 4
Vlaková loupež
Dnes večer je potřeba nasednout na jedoucí rychlovlak ukradnout zboží, které chrání korporátní komando a deltovat pryč. Snadný prachy, jdeš do toho?

V Night City se koná zápas korporátních bojovníků OLYMPUS. Militech má vlastního bojovníka, ale chce si pojistit výhru. Najme si tedy skupinu edgerunnerů, aby ukradli dodávku bojových drog, které v tajnosti převáží sovětská korporace ZHIRAPHA pro jejich šampiona.


Night City je splněnej americkej sen, kde kybáč je levnější než chleba a chleba není z mouky, ale drcenejch brouků. Od poslední korporátní války uběhlo pár let a některý velký ryby už maj zase svrbění prstů na čudlíkách raket. Internet není plnej porna, ale umělý inteligence, která číhá, kdy ti urve čipy ze synapsí. Lidstvo radši celej pojem globální sítě spláchlo do trubek, žije na prťavejch oddělenejch sítích a všecku digitální divočinu nechává za velkým firewallem, kam se odváží jen blázni nebo pitomci. Přijde ti to jako peklo? Vítej doma.

Cyberpunk RED jsou čtvrtá edice pravidel hry na hrdiny stvořené v devadesátých letech jako odpověď na DnD. Hra je zasazená do blízké dystopické budoucnosti fiktivního kalifornského města Night City. Hráči si vybírají jednu z deseti rolí, kdy každá je unikátní, ale dovoluje hráčům najít si vlastní styl hry. K hodům používají kostky K10 na dovednosti a K6 na poškození. Zvláštností soubojového systému jsou honičky v autech a netrunning (hacking).

Vypravěč: Ondřej “Kybersova” Mráz
Systém: Cyberpunk RED
Počet hráčů: 5