Program ročníku 2019 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den


Přednášky na programu

Deskoherní inkvizice
Je zábavnější ameritrash, nebo euro? Je fér, když o vítězi rozhodne hod kostkou? Je hříchem, když autor použije ve wargame figurku z člověče nezlob se? Jaká je nejlepší desková hra pro pětiletého psa?
Tyto a jiné otázky trápí fanoušky deskových her již desítky let. Naštěstí, teď už jsou tu i odpovědi.
A jak je dobrým zvykem tyto odpovědi přicházejí z východu.
Jak je to správně vysvětlují deskohráčům již déle než rok deskoherní inkvizitoři. Pokud se shodnou a pokud je jim rozumět, vyjeví vám samu Pravdu, v podstatě o libovolném téma, více či méně souvisejícím s deskovými hrami.
A protože deskoherní akce v kostele je něco, čemu prostě nemohli odolat, připravili si pro návštěvníky Žižconu speciální díl jejich podcastu.

Vypravěč: Deskoherní inkvizice
Jak udělat hru
Chtěli byste vymyslet hru, ale chybí vám nápad? Nebo nápad už máte, a jen nevíte, jak ho přeměnit na něco hratelného? A nebo dokonce máte i tu hru, ale nevíte, jak zařídit, aby ji někdo vydal?
Povídání o mé první zkušenosti s deskoherním designem a roční cestě od nápadu až k předání vydavateli.
Jedná se Project L, pro který proběhla minulý říjen kampaň na Kickstarteru pod hlavičkou týmu Boardcubator, kde na ni přispělo přes 3 500 lidí.
Program se bude sestávat především z velice podrobného a detailního popisu toho, jak hra postupně přicházela na svět, co ji předcházelo, jakými změnami si postupně prošla, jakým způsobem se testovala a mnoho dalšího, očekávaného i nečekaného, co mě při návrhu a ladění potkalo.

Vypravěč: Adam Španěl
Tauril pokračuje
Neviditelná kniha, původní český fantasy svět nejen pro RPG, vstupuje do další velké etapy. Připravuje se knižní pokračování Neklidného Taurilu!
Kdo by to byl řekl tehdy v roce 2012, když se na RPG fóru zjevila série herních doplňků pro fantasy RPG pod pracovním názvem Tauril, že se rozvine až do oficiálního knižně vydaného světa pro Dračí doupě / Drd II. A díky vám, kteří jste projektu dali důvěru a pořídili si herní příručku Neviditelná kniha: Neklidný Tauril z roku 2017, teď můžeme dát zelenou druhému dílu, za což vám všem moc děkujeme! Přijďte se s námi potkat a poslechnout si informace o tom, co vás v druhém díle čeká. Přibudou snad nové země a jaké budou? Rozšíří se pojednání o Církvi Nebeského ducha? Posuneme časovou osu o pár let dál? Tohle a mnoho dalších informací přímo od autorů. A kdo se teprve rozhlíží, co je tenhle projekt vlastně zač, tak i vy přijďte, něco pro vás budeme mít.

Vypravěč: Martina "Sparkle" Magdová