Program ročníku 2018 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den


Přednášky na programu

Detektivní zápletky v RPG
Přednášející: Štěpán

Přemýšlíte nad tím, jak vytvořit detektivní zápletku, tak aby nebyla překombinovaná? Lámete si hlavu nad tvorbou uvěřitelných NPC pro detektivní příběhy? Chcete, aby vaše detektivní RPG plynulo přirozeně? Chcete proniknout více do přípravy her s detektivním motivem? Tato přednáška se Vám pokusí pomoct poodhalit mechaniky tohoto žánru a je určena především pro game mastery.
Magické Akademie ve fantastické literatuře aneb kam se Potter ani Mrakoplaš nedostali
Přednášející: Vrána

Vzdělání je náročná věc. A magické vzdělání jakbysmet. Kromě pověstné Neviditelné Univerzity a Bradavic je na výběr desítky fakult a čarodějných škol o kterých si budeme povídat. Autoři často posílají svoje obdařené postavy do škol, kde je snadné přijít k úhoně a cesta k titulu a dovednostem je značně trnitá. Na fakultě Vyšší Nekromancie se z žáka postupně stává učební pomůcka, teskně vyje banshee, kterou přijali na oddělení Zaklínaču a Vědm... A jen někdo má štěstí, že jeho dítko potkal Pana Kleksu či ho pan Ende poslal do Die Zauberschule. Tato přednáška bude o hrozivých a veselých možnostech, kam jít za kouzelnickým vzděláním, a po jejím absolvování získáte dva kredity pro zápočet z Neuspořádané Fikce.
Neviditelné knihy
Přednášející: Martina Magdová

Neviditelná kniha je fantasy svět nejen pro Dračí doupě, který si klade za cíl oslovit i ty, kdo hrají ve vlastním světě a jen potřebují střípky inspirace do kampaně. Naše herní materiály se soustředí hlavně na NPC a budování vztahů s okolím a mají podpořit především příznivce příběhových her. První tištěná příručka s názvem Neviditelná kniha: Neklidný Tauril vyšla na Vánoce 2017 v nakladatelství Mytago.
Shadowrun
Přednášející: Wrigley

Kultovní RPG, které s vlastním originálním settingem přineslo i velmi specifická pravidla. Hra se dočkala již pěti edic, má za sebou ohromnou fanouškovskou základnu, dočkala se napodobenin, variací i PC verzí. Dozvíte se hlouběji o světě Shadowrunu, který má stále rozhodně co říct. A bude spousta místa položit všechy otázky, které vás ohledně Shadowrunu pálí.
Vývoj, testování a vydávání deskových her
Přednášející: Vláďa Suchý
Chcete vymyslet novou hru? Chcete, aby jste hru nejen vymysleli, ale chcete aby se dala hrát? Chcete aby se dala hrát nejen autorem, ale i dalšími lidmi? Chcete, aby si jí lidi nejen zahráli, ale aby se jim dokonce líbila? Chcete aby se líbila nejen lidem, ale i nakladateli?

Přijďte na přednášku, kde se o své zkušenosti a pohledy na vývoj deskových her podělí autor několika (vydaných) deskových her.
Chcete vymyslet novou hru? A chcete ji nejen vymyslet, ale chcete, aby se i dala hrát? A to nejen vámi a několika bezmězně oddanými nochsledy? Chcete, aby si ji lidé nejen zahráli,a le aby se jim i líbila? A dokonce, aby se líbila i nakladateli (a vydělávala a vy měli na další deskovky?)
Přijďte si poslechnout přednášku Vláďi Suchého, autora několika (vydaných) deskových her, který se s vámi podělí o své zkušenosti z vývoje.
Zvrácené a přirozené světy fantastiky
Přednášející: Wenoush

Termín "možné světy" možná zavání vědeckou fantastikou. Pochází ovšem z modální logiky. Do literární vědy se dostal jako "fikční světy" a stal se jendou ze zajímavých poststrukturalistických teorií (či spíše modelů) při úvahách nad tím, co vlastně fikce vytváří. Fantastika se neostýchá vytvářet divukrásné i hrůzné, vyumělkované i strohé, uvěřitelné i neuvěřitelné světy. Co je na nich skutečného? Co je vytváří? Kdo do toho, krom autorů samotných, má co mluvit?