Program ročníku 2018 je právě v přípravě. Platná verze bude zveřejněna do 15.8.2018.

Přednášky

3D tisk – Zajímá Vás 3D tisk a co všechno se s takovou 3D tiskárnou dá dělat? Máte tedy ideální příležitost poslechnout si přednášku od spoluzakladatele MakersLabu (makerslab.cz) a zeptat se ho na všechno, co Vás jen napadne!

Fox in the Box – Neanderthal: Lovci mamutů – Nejnovější české vydavatelství deskových her přijalo nabídku na účast na ŽižConu. Těšit se můžete na povídání o tom, jaké to je být nováčkem na trhu a o tom, proč zrovna tak neotřelé hry jako třeba Neanderthal: Lovci mamutů.

Hladový jak spisovatel – Je možné se živit psaním? Z čeho dostávají porotci literárních soutěží tik v oku? Co musí obsahovat neuvěřitelně špatný text? Přijďte to zjistit na přednášku Lucie “Sombry” Lukačovičové.

HOPE – HOPE studio má za sebou vydání již několika her s post-apokalyptickou tématikou. Chcete se něco dozvědět o jejich výtvorech? Nebo o tom, jaké to vlastně je takovou hru udělat? Tak přijďte do naší modlitebny!

LARPy – Ještě jste o LARPu (čili Live Action Role Play) neslyšeli? Nebo byste chtěli udělat vlastní hru? Přijďte si poslechnout od tvůrců LARPů Gavroche a Katoo, kteří mají na svém kontě hry jako například Prezident (kterého na festivalu tvůrci také uvedou), jaké to je LARPy vést a vytvářet, a co že na těch LARPech vlastně všichni vidí.

Loris Games – Tvůrci z deskových her u nás na festivalu nejen povedou workshop, svoje hry, ale také přijedou říci něco o tom, kdo jsou, proč jsou a co že už to všechno udělali. Z jejich tvorby pochází již zavedená Malacca, ale nově také vzdělávací hra Ypsilonie. Pokud Vás zajímají deskové hry a jejich role ve vzdělávání, tak tato přednáška je přesně pro Vás!

Marvel Report (Ivo „okrasný ředitel ŽižConu“ Šebek) – Náš okrasný ředitel Ivo trpí posedlostí komiksy a superhrdiny, přijďte si poslechnout, jakých znalostí o světě Marvelu Ivo nabyl svou pečlivou každodenní alespoň několikahodinovou četbou o těchto postavách s nadlidskými schopnostmi, a odejděte osvíceni!

Příběhy impéria (Ecthelioni) – Po dlouhé době se na českém festivalu objevují tvůrci jednoho z nejúspěšnějších českých RPG, samotní bratři Ferencovi (Ecthelioni). Poví Vám něco o tom, jaké to je takový systém a především svět tvořit, jaké to vlastně v tom devatenáctém století bylo a možná se dozvíte i něco tajemné Férii!

Náhledy do současné ruské fantastické literatury (Marie Klepetková) – Sergej Lukjaněněnko, Nik Perumov či bratři Strugatští – to jsou jména, která jsou mezi českými i světovými čtenáři známá. Co všechno však lze nalézt v ruskojazyčné fantastické literatuře? Co čtou děti, koho oceňují i kritici, koho miluje ruská dřevárenská komunita, o kom si šeptají na internetových serverech unavené sekretářky toužící se propadnout do jiného světa, kde se o ni bodou ucházet kříženiny Legolase a Voldemorta? Na této přednášce si probereme typologii žánru, a namátkou Vám představíme to zajímavé, čtivé, překladuhodné i to strašlivé, co se v dnešním Rusku fanoušek žánru může dočíst.

True Love: Český animovaný film – Tvůrce Anatomie pavouka Vojtěch Kiss nám v rámci svého pásma True Love přijde pustit pět animovaných filmů (Pérák, Anatomie pavouka a Happy End, Praha! a V zahradě), jejichž je autorem on sám nebo někdo z jeho přátel. Kromě promítání se samozřejmě můžete těšit na pár slov o tom, jaké to je dělat loutkový animovaný film a nejen to!

Warhammer 30000: Horus Heresy (Lukáš „Katcher“ Kačinetz) – Smrt falešnému Císaři! Hra vytvořená dceřinou firmou GW zaměřená na události před dávnými lety, kdy v světě Warhammeru došlo k velkému rozkolu. Pokud máte rádi Vesmírné Mariňáky, je to hra pro Vás! Přednáška se primárně zabývá porovnáním obou herních systémů a to po stránce jak herní, tak estetické.

Warhammer 40k (Lukáš „Katcher“ Kačinetz) – Protože v temné budoucnosti jsou jen plastové modely, barvičky a popírání statistiky! Přednáškový úvod do jedné z největších a nejprodávanějších wargamingových her, která definovala žánr moderního wargamingu. Řeč bude o systému fungování, výhodách a nevýhodách a komunitním dění v České republice.


Přednášky na programu