Program ročníku 2022 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den


Deskoherna

Conquest: The Last Argument of Kings + malování figurek
"Svět Eä je ve válce. Urozená šlechta ze zemí Sta království si to možná nepřiznává, ale jejich říše čelí nepřátelům z každé strany. Na severu, mocní Nordové staví své drakkary a ostří své sekery, neb Ragnarok nastal a Valhala čeká. V horách se ozývají dunivé zvuky Dweghomských pecí, ve kterých stovky budoucích válečníků čeká na svůj osud. V samotném srdci Sta království se skrytě nacházejí i Spires, v jejíchž útrobách Biomanceři neúnavně pracují na nových, lepších, verzích zmutovaných klonů. Daleko na východ leží rozlehlé pláně, kde se prohání divocí W'adrhŭn, jejichž lov za potravou a přežitím se v této nehostinné části světa nikdy nekončí. Ale na horizontu se objevila nová hrozba. Zapomenuté prastaré lidské impérium, všemi považované za mrtvé a zničené, se díky tajemným kultistům probouzí k temnému Neživotu. Kdo dokáže v tomto nastávajícím chaosu přežít, a kdo se stane pouze prachem v přesýpacích hodinách dějin?"

Že jste si vždy chtěli zkusit roli generála, komandujícího své mocné armády po bitevním poli? Rozdrtit nepřítele v epické bitvě a pak se kochat svým vítězstvím? Tak pak vám Conquest: The Last Argument of Kings.

Tento nový wargame je zasazený do temného fantasy světa s neobvyklými frakcemi, doplněného o skvělý příběh, který jako hráči navíc můžete ovlivnit. Jeho pravidla zvládnete pochopit už během půl hodinky hraní, a to i tehdy, pokud jste nikdy předtím k wargamingu ani nepřičichli.

Kromě samotného hraní na vás čeká i malování figurek (viz program) a tombola figurek Conquestu pro účastníky akce!

Těšíme se na vás!
Tým Last Argument of Prague
Khôra: Zlatý věk
Starověké Řecko vstupuje do klasické éry a městské státy zápolí o to, který z nich bude nejvýznamnější. Podaří se to právě tomu vašemu?

Zlatý věk starověkého Řecka se blíží a městské státy se snaží získat co největší vliv. Kováři vyrábí meče i brnění, hoplíté se seřazují do falang, obchodníci plují na triérách až do malé Asie, Sokrates řeční na agoře a v Athénách roste Parthenón. Kdo ale ví, co chystají záludní Peršané…? V eurohře Khôra: Zlatý věk se stanete vládcem městského státu, který se snaží získat nesmrtelnost svými panovnickými činy. Budete rozvíjet město obchodem i investicemi do kultury, verbovat mocné armády, vykládat užitečné karty a shromažďovat bohatství, které vám pomůže porazit vaše rivaly.

Představení zbrusu nové hry z produkce Burgle Bros. Přijďte se podívat, nebo si dokonce i zahrát! Registrace není nutná.

Vypravěč: David Navrátil
Čas: sobota 14-18
Útulná doupata
V malebné krajině leží vesnice zvaná Javorové údolí. Její obyvatelé, roztomilá lesní zvířátka, vědí, že až se zima zeptá, co dělali po celý rok, musí být připraveni. Poslední sníh sotva roztál, ale lesní zvířátka vědí, že se musí pěkně ohánět, aby byla připravena na další zimu.

Ve hře Útulná doupata, jež kombinuje worker a dice placement, se stanete patronem zvířecí rodinky, kterou čeká spousta práce. Budete sbírat dřevo a houby, těžit kamení, vyrábět užitečná udělátka a především zvelebovat váš příbytek knížkami, houpacími křesly, lahodnými zavařeninami a dalšími kartami potěšení. Pokud se vám nepodaří zvířátkům přidělit správné kostky, do příště se poučí a práce jim půjde lépe od ruky. Vyhraje ten, kdo má na konci hry nejútulnější doupě!

Představení zbrusu nové hry z produkce Burgle Bros. Přijďte se podívat, nebo si dokonce i zahrát! Registrace není nutná.

Vypravěč: David Navrátil
Čas: sobota 14-18