Program ročníku 2021 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den

Ostatní na programu

Balada
Balada je svižná hra žánru „otoč kartu a piš“ (flip and write) od autorů hry Vesmír útočí s velmi jednoduchými pravidly. Ve hře Balada se stanete bardy a zaznamenáte odvážné skutky sveřepých hrdinů. Vítězem se stane ten, kterému se podaří odvyprávět ten nejvíce strhující (nejlépe bodovaný) příběh.
1–6 hráčů / 15+ minut / 8+ let / Plánované datum vydání: Srpen/září 2021

Vypravěč: Petr Vojtěch a Jindřich Pavlásek
Počet hráčů: 1-6
Jan Žižka
Dobrodružná hra na motivy chystaného velkofilmu Petra Jákla s Benem Fosterem a Michalem Cainem v hlavní roli. Sandboxová hra, v níž budou hráči v roli vůdců družin lapků cestovat po mapě jižních Čech, bojovat s bandity, hrát v kostky, účastnit se turnajů, obléhat hrady, pomáhat tu Zikmundovi, tu Václavovi, tu prostému lidu, tu církvi. Hra je primárně kostková, přičemž skladbu vašich kostek – a vaše zaměření –ovlivňují bojovníci ve vaší družině.
1­–4 hráči / 45+ minut / 10+ let / Plánované datum vydání: Únor 2022

Vypravěč: Petr Vojtěch a Jindřich Pavlásek
Počet hráčů: 1-4
Klany ze zeleného údolí - testování prototypu
Jakožto náčelník budeš mít za úkol rozvíjet a rozšiřovat svůj kmen. Nové potřeby si ale žádají nové území a na některém už se usadili jiné kmeny. Vybereš si cestu spolupráce, nebo jim ukážeš, kdo je tady pánem?

V průběhu Žižconu budete mít v deskoherně možnost vyzkoušet si prototyp připravované deskové hry Klany ze zeleného údolí. Jedná se o pravidlově jednodušší komplexní strategii pro 2 - 4 hráče, která spojuje základní formy prozkoumávání, budování, resource managementu, boje, politiky i magie do kompaktního a svižného celku.
Upozornění: Jedná se o dosud netestovaný prvotní "papírkový" prototyp bez grafiky.

Vypravěč: Pavel "Kolaps" Kolářský
Počet hráčů: 2-4
Mist - testování prototypu
Mlhavé bludiště ukrývá obrovské bohatství, ale kdo si nedá pozor může v něm zůstat bloudit věčně. Nedávné objevení magických značek viditelných i v mlze dává průzkumníkům naději. Ale průzkumníků je mnoho a značky se dají jak rozsvítit tak i zhasnout. Kdo si odnese jmění a komu zbydou oči pro pláč?

V průběhu Žižconu budete mít v deskoherně možnost vyzkoušet si prototyp připravované deskové hry Mist. Jedná se o karetní hru pro 2-4 hráče o hledání bohatství v mlze.

Vypravěč: Pavel "Kolaps" Kolářský
Počet hráčů: 2-4
TESI 1X: Echoes of Universe
Jedná se o kompetitivní eurohru, ve které se hráči ujímají rolí vesmírných agentur a hledají mimozemský život, staví teleskopy, vysílají sondy k planetám Sluneční soustavy a podporují vědecký pokrok. Aktuálně je hra ve fázi finálního testování prototypu a je v plánu hru představit světu v roce 2022 skrze crowdfundigovou platformu Gamefound (relativně nová Polská platforma konkurující Kickstarteru).
2-4 hráči / 120 - 180 minut / 16+ / BGG komplexita 4+ z 5

Vypravěč: Tomáš Holek a Tadeáš Spousta
Počet hráčů: 2-4