Program ročníku 2022 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den

Ostatní na programu

Hraj a Vyhraj (Play-and-Win)
Play-and-win je koncept, který jsme si vypůjčili od kolegů z populárního amerického conu Geekway to the West. Princip spočívá v tom, že v deskoherně budou hry označené štítkem Hraj a vyhraj - Žižcon 2022, které si můžete volně vypůjčit a zahrát. Pokud budete chtít, můžeme vám samozřejmě vysvětlit pravidla. V každé krabici najdete lístečky s názvem hry a do jednoho z nich zapíšete čísla na pásce (vstupence) každého hráče a případně člověka, který vám hru vysvětlil. V sobotu večer pak vylosujeme jeden lísteček pro každou hru a z něho určíme vítěze hodem kostkou - ten si bude moci hru odnést domů. Čím více deskovek si u nás zahrajete, tím větší šanci budete mít, že vám některá z nich zůstane. Pokud náhodou hru již máte nebo vás nezaujme, můžete místo čísla napsat chytlavé heslo „Čus Hus!“ (nebo políčko prostě proškrtnout) – pokud vylosujeme výherce, který tak udělal, hru podle jejího typu a náročnosti buď věnujeme místním nízkoprahovým klubům Husita a Husátko, nebo z ní uděláme součást naší deskoherní knihovny, která pro vás bude dostupná na každém dalším ŽižConu, stejně jako na našich více i méně pravidelných deskoherních akcích.

Pokud vás tento koncept zaujal a chcete se dozvědět víc, můžete se podívat na DOKUMENT, který bude sekci popisovat přímo na místě. Také můžeme doporučit BLOG Stonemaier Games nebo popis sekce na výše zmiňovaném conu Geekway.
Slajd Vegas
Sedíte v zaplněném Casinu Plaza. Právě probíhá druhý ročník ekonomické konference pro smetánku z Wall Street. Vyjdete na pódium. Nadechnete se a... nic. Téma prezentace vidíte prvně v životě. Diváci si začínají šeptat. Je to noční můra? Možná je na čase přestat brát drogy. A nebo taky ne, koneckonců, ostatní přednášející jsou na tom stejně.
Příležitost pro všechny ty, kteří si chtějí procvičit svou výřečnost a pohotové reakce. Dostanete název přednášky. Dostanete prezentaci plnou půvabných obrázků a přesvědčivých grafů. Na vás je přesvědčit přihlížející, že tyhle dvě složky vašeho přednesu k sobě skutečně patří! Ve vymezeném čase musíte odprezentovat téma, které si rozmýšlíte teprve pár minut, a navázat ho na ilustrace, které se zjevují na obrazovce a které vy i přihlížející vidíte poprvé.

Čas: sobota 18:00-18:50
Registrace není nutná
ŽižBingo!
Pokládání dílků na stůl vás už neba? Šoupání figurek sem a tam už se vám zajídá? Nebo jen čekáte, až narazí nový sud a dopečou klobásy? Tak popadněte u pokladny barevný papír s nápisem Žižbingo a vydejte se s ním napříč Žižconem. Nebo svisle. Nebo dokonce vodorovně!

Žižbingo se obecně řídí stejnými pravidly jako klasické bingo. To znamená, že vaším cílem je dosáhnout spojené řady (v našem případě pěti) políček, a to buďto vodorovně, svisle, nebo diagonálně (šikmo). V čem se naše hra od klasiky liší, je to, co je obsahem políček. Místo nudných čísel obsahují zábavné aktivity, takže nemusíte pasivně čekat na zásah Štěstěny, místo toho popadnete osud do vlastní rukou a vydáte se na epický quest za odškrtnutím políčka. Hra probíhá celý festival, výherce se losuje každý den.