Program ročníku 2023 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den

Ostatní na programu

DETEKTIVNÍ HISTORKY (v poušti)
Kamkoli se podíváte je jen horký písek. Nikde nic! Tak co se tady mohlo stát?

Staňte se detektivy a zkuste vyřešit zdánlivě složitý případ.


Hráči sedí v kruhu a pomocí otázek se snaží zjistit, co se přesně přihodilo. Vedoucí hry smí odpovídat jenom „ano, ne“. Záleží na představivosti a důvtipu hráčů/detektivů, za jak dlouho se jim podaří případ vyřešit.

Hru můžou hrát pokročilí hráči i úplní začátečníci (hráči se vzájemně nemusí znát).

Délka hry: 10 - 30 minut

Vypravěč: Lenka "Delfí" Moravcová
Počet hráčů: 3-7
Hraj a Vyhraj (Play-and-Win)
Play-and-win je koncept, který jsme si vypůjčili od kolegů z populárního amerického conu Geekway to the West. Princip spočívá v tom, že v deskoherně budou hry označené štítkem Hraj a vyhraj - Žižcon 2023, které si můžete volně vypůjčit a zahrát. Pokud budete chtít, můžeme vám samozřejmě vysvětlit pravidla. V každé krabici najdete lístečky s názvem hry a do jednoho z nich zapíšete čísla na pásce (vstupence) každého hráče a případně člověka, který vám hru vysvětlil. V sobotu večer pak vylosujeme jeden lísteček pro každou hru a z něho určíme vítěze hodem kostkou - ten si bude moci hru odnést domů. Čím více deskovek si u nás zahrajete, tím větší šanci budete mít, že vám některá z nich zůstane. Pokud náhodou hru již máte nebo vás nezaujme, můžete místo čísla napsat chytlavé heslo „Čus Hus!“ (nebo políčko prostě proškrtnout) – pokud vylosujeme výherce, který tak udělal, hru podle jejího typu a náročnosti buď věnujeme místním nízkoprahovým klubům Husita a Husátko, nebo z ní uděláme součást naší deskoherní knihovny, která pro vás bude dostupná na každém dalším ŽižConu, stejně jako na našich více i méně pravidelných deskoherních akcích.

Pokud vás tento koncept zaujal a chcete se dozvědět víc, můžete se podívat na DOKUMENT, který bude sekci popisovat přímo na místě. Také můžeme doporučit BLOG Stonemaier Games nebo popis sekce na výše zmiňovaném conu Geekway.
ŽIVÁ HRA – DRAČÍ PRSTEN
Zrovna procházíš vesnicí Zmoklá slépka, když zaslechneš královského trubače: „Hledá se statečný odvážlivec, který se vydá najít králův ztracený dračí prsten! Za jeho nález bude vyplacena velká odměna!“

Co je Živá hra? Je to hra pro jednotlivce i skupiny hráčů, kteří se „propadnou“ do příběhu a snaží se splnit úkol, kterým jsou pověřeni. Zjednodušeně se dá říci, že Živá hra je gamebook, jehož jednotlivé listy s příběhem jsou rozmístěny po určité ploše. Dobrodruzi se svými rozhodnutími snaží dojít do cíle/vyhrát.

Hru si můžou zahrát i úplní začátečníci (včetně dětí – s doprovodem, který umí číst).

Délka hry: 20–50 minut

Hráči jsou vpouštěni do hry po 3 minutách

Vypravěč: Lenka "Delfí" Moravcová
Systém: Živá hra/gamebook (web: lenka-moravcova.webnode.cz)
Počet hráčů: 1-3
ŽižBingo!
Pokládání dílků na stůl vás už neba? Šoupání figurek sem a tam už se vám zajídá? Nebo jen čekáte, až narazí nový sud a dopečou klobásy? Tak popadněte u pokladny barevný papír s nápisem Žižbingo a vydejte se s ním napříč Žižconem. Nebo svisle. Nebo dokonce vodorovně!

Žižbingo se obecně řídí stejnými pravidly jako klasické bingo. To znamená, že vaším cílem je dosáhnout spojené řady (v našem případě pěti) políček, a to buďto vodorovně, svisle, nebo diagonálně (šikmo). V čem se naše hra od klasiky liší, je to, co je obsahem políček. Místo nudných čísel obsahují zábavné aktivity, takže nemusíte pasivně čekat na zásah Štěstěny, místo toho popadnete osud do vlastní rukou a vydáte se na epický quest za odškrtnutím políčka. Hra probíhá celý festival, výherce se losuje každý den.