Program ročníku 2019 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den

LARP na programu

Oblast Žižkov 51: Konec světa
Temná zákoutí žižkovských špeluněk mohou vyprávět nejeden dobrodružný příběh o nevšedních hrdinech a intelektuálech z lidu! Čím to, že místní barmani nechodí spát a jejich zrak je vždy bdělý? Před čím konkrétně varoval Havlíček ve svých tajných zprávách? Největší žižkovská záhada všech dob čeká právě na vás! Budete se muset vypořádat s alkoholickým nápojem na každé zastávce a zároveň rozluštit hádanku, která napoví, kam dále povedou vaše kroky. Dokážete dorazit až do cíle?

Originální šifrovačka, která skupinu 4–6 hráčů provede autentickými žižkovskými bary a hospodami a představí jim k rozlousknutí záhadu, která tato místa zahaluje již více než století.

Vypravěč: Ivo Denemark
Počet hráčů: 3-5
Školní sraz
Školní sraz po patnácti letech. Chata v lesích. Pět spolužáků, kteří nedokáží zapomenout. Komorní larp o starých hříších, nových tajemstvích a hledání identity.
Kdysi jste se vídali každý den, přátelili se i nenáviděli. Patnáct let je ale dlouhá doba a člověk by řekl, že jste to dobré i špatné nechali dávno za sebou. Nebo ne? Běžné otázky vypadají nejdřív nevinně. Jak se komu daří? Kde pracuje? S kým žije? Je spokojený? Ale i takové otázky dokáží zjitřit staré rány a připomenout, že jste se možná nezměnili tolik, jak jste chtěli a mysleli.


Celý larp se odehrává v průběhu třídního srazu po patnácti letech. Ocitnete se na lovecké chatě kdesi v horách v Kalifornii a čeká vás večer se svými oblíbenými a méně oblíbenými spolužáky ze střední. Postavy byly sice kdysi spolužáky, ale pak se každý vydal svou cestou a nasbíral nová trápení i úspěchy. Řeč tedy nejspíše přijde jak na jejich společné vzpomínky, tak na jejich nové, skvělé životy.
Jedná se o komorní larp klasického typu, kde je velký důraz kladen na postavy a jejich vztahy. Celá hra probíhá v jedné místnosti a vnější vstupy do hry jsou minimální. Je vhodný zejména pro hráče, které baví komplexní postavy a postupné odhalování všech vrstev jejich minulých i současných vztahů. Obsahuje citlivá témata.

Vypravěč: Berenika Součková
Počet hráčů: 5
Zaklínač
„Lidé si s oblibou vymýšlejí nestvůry a hrůzy. Sami si pak připadají méně odporní.“
Andrzej Sapkowski, Poslední přání


Vítejte v Severním Ostrohu, prosperující vesnici nedaleko Temerijských hranic. Život zde byl (až na drobné incidenty) dlouho klidný. Nyní jej však narušily dvě brutální vraždy. Včera v noci našli v lese mrtvou Janiku, sestru velitele domobrany a dneska ráno našel mlynář v náhonu starostovu služku. Obě rozsápané skoro k nepoznání. Není divu, že se mezi lidmi okamžitě začalo mluvit o příšeře. Navíc nálezce tvrdí, že od Janičina těla viděl něco utíkat pryč...
Starosta se doslechl, že se v oblasti pohybuje zaklínač a tak na večer svolává radu. Na té se má rozhodnout, zda budou naslouchat pověstem kolujícím mezi lidmi a zavolají zaklínače, aby nestvůru našel a zabil, nebo budou skeptičtí a nechají případy vyřešit jako vraždy, domobranou. Každý má své důvody pro a proti. Ovšem času není nazbyt a musí se rozhodnout dnes večer. Přijede zaklínač?
Larp pro 10 postav se odehrává ve světě Zaklínače Andrzeje Sapkowského. Znalost reálií není potřeba.

Vypravěč: Markéta Karpecká
Počet hráčů: 10