LARP na programu

Česká duše: Prezident? (Gavroche a Katoo) Úmyslem tohoto LARPu je nechat hráče prožít okamžiky ze životní dráhy prezidenta Emila Háchy. Z dráhy, která rozhodně nesměřovala k prezidentskému úřadu, nicméně v těžké situaci se neplánovaně protnula s nejvyššími patry politické scény. Jedná se o scénovaný, ne však nezbytně do důsledku naskriptovaný komorní LARP, kde hlavní náplní je zejména práce s informacemi a nezbytnost se rozhodnout na základě neúplných nebo nepřesných zpráv. Společně s autory budete prozkoumávat neznámé stránky vlastně celkem neznámého muže a sestavítelidský obraz, který by do jisté míry mohl odrážetznačnou bezvýchodnost, která je nejen pro dobu jeho vlády typická.
Hobití funus (Terka) Hobití funus je situační LARP z prostředí romantizované vesnice obývané dobrosrdečnými hobity, jejichž život se točí hlavně kolem jídla, pití a vztahů. Hobiti představují LARP jako příležitost k odpočinku a zábavě v roli. Téma je i přes název odlehčené a veselé, s prostorem pro humor a nadsázku a nesnaží se z hráče dostat až na pokraj jeho možností.

Více informací na larpovadatabe.cz.

Hra (Doktor) Jeden pokoj, jeden hostitel, šest hostů, šest příběhů, teď a jen o něco dále, než tady. To je komorní LARP Hra. Rozhodnete-li se přijmout pozvání na tento LARP, ztvárníte během necelých tří hodin jednoho z hostů tohoto zvláštního setkání. Hra je především konverzačním LARPem, který je zaměřen na prožívání pocitů jednotlivých postav, které si přinesly svůj příběh do jednoho bytu kdesi v americkém St. Louis.

Více informací na larpovadatabaze.cz.

Jsme maso? (Mart) Chemické a nukleární zbraně, genetické experimenty, pokusy s viry… Udělali jsme si to sami. Skupina lidí stojí na prahu apokalypsy a ty jsi jedním z nich. Jakou cenu má tvůj život? LARP se odehrává v současné Americe v blíže nespecifikovaném městě. Téma je zombie apokalypsa, ale ta tvoří jen pozadí příběhu, důležitá otázka je, kdo má vlastně právo na život a jestli jsou lidé opravdu o tolik lepší než zombie.

Více na larpovadatabaze.cz.

Kvarteto (Gábina a Tomáš) Píše se rok 1980. Skupina špičkových muzikantů se snaží o kariéru. Když půjde všechno dobře, budou moci vycestovat do idealizovaných i zatracovaných imperialistických Spojených států. Nejde však jen o to, jak dobří jsou hudebníci. V cestě může stát nevhodná minulost jednoho či špatní přátelé druhého. Podrazí v kvartetu jeden druhého nebo se vzájemně podrží? Pro hru nejsou podstatné žádné hudební schopnosti a dovednosti.

Více na larpovadatabaze.cz.

Odznak (Limwen) Odznak je konverzační komorní LARP z prostředí divoké čtvrti současného Los Angeles, žánrově by se dal označit jako „seriálová detektivka“ (hra samotná je inspirována televizním seriálem The Shield, jehož znalost před hrou výrazně NEdoporučujeme). Můžete očekávat množství zápletek, dramatické divadelní situace, možnost hráčů výrazně ovlivnit chod hry. Naopak, pokud byste radši řešili policejní případy skrze množství připravených indicií, máte rádi jasně určený příběh, který vám zaručuje zábavu, můžete být hrou zklamáni.

Více informací na larpovadatabaze.cz.