Jsme skupina mladých nadšených hráčů deskových a rolových her. Dali jsme se dohromady proto, abychom pořádali různé herní akce zejména, ale nejenom, na pražském Žižkově.

Věříme v aktivní trávení volného času a vytváření malých, otevřených komunit. Naším záměrem je rozšířit povědomí o deskových a rolových her mezi širší veřejností a zároveň vybudovat příjemné a vhodné prostředí pro hráče všech věkových kategorií. Naší hlavní činností je pořádání charitativního festivalu ŽižCon, ale celoročně organizujeme několik desítek menších akcí, mezi nimi například ŽižConík, Klub deskových her v KC Vozovna nebo nás můžete najít například také na jiných festivalech s herní tématikou.

O festivalu

ŽižCon je každoroční zářijový festival rolových a deskových her, který se koná v netradičních prostorách jediného kostela Československé církve husitské na Žižkově. Komorní charakter a filosofie „udělej si sám“ jej odlišuje od jiných akcí tohoto druhu, což naší akci dává unikátní atmosféru. Návštěvníky čeká bohatý program plný rozličných aktivit a přednášek. ŽižCon je zážitek pro všechny milovníky netradičních akcí, deskových her a pro každého kdo si rád rozšíří obzory. Výtěžek festivalu jde na podporu Komunitního centra na Žižkově a jeho charitativních aktivit jako například vedení nízkoprahového klubu pro děti a mladistvé, nebo pomoc lidem bez domova. Věříme, že tento fakt dává festivalu další rozměr, který komerční festivaly obdobné typu nemívají, tak přijďte hrát za dobrou věc!

Okrasný ředitel se Žižkou