Program ročníku 2018 je právě v přípravě. Nové aktivity přibývají každý den

Hraj a vyhraj! (Play-and-win)

Play-and-win je koncept, který jsme si vypůjčili od kolegů z populárního amerického conu Geekway to the West. Princip spočívá v tom, že v deskoherně budou hry označené štítkem Hraj a vyhraj - Žižcon 2018, které si můžete volně vypůjčit a zahrát. Pokud budete chtít, můžeme vám samozřejmě vysvětlit pravidla. V každé krabici najdete lístečky s názvem hry a do jednoho z nich zapíšete čísla na pásce (vstupence) každého hráče a případně člověka, který vám hru vysvětlil. V sobotu večer pak vylosujeme jeden lísteček pro každou hru a z něho určíme vítěze hodem kostkou - ten si bude moci hru odnést domů. Čím více deskovek si u nás zahrajete, tím větší šanci budete mít, že vám některá z nich zůstane. Pokud náhodou hru již máte nebo vás nezaujme, můžete místo čísla napsat chytlavé heslo „Čus Hus!“ (nebo políčko prostě proškrtnout) – pokud vylosujeme výherce, který tak udělal, hru podle jejího typu a náročnosti buď věnujeme místním nízkoprahovým klubům Husita a Husátko, nebo z ní uděláme součást naší deskoherní knihovny, která pro vás bude dostupná na každém dalším ŽižConu, stejně jako na našich více i méně pravidelných deskoherních akcích. Pokud vás tento koncept zaujal a chcete se dozvědět víc, můžete se podívat na DOKUMENT, který bude sekci popisovat přímo na místě. Také můžeme doporučit BLOG Stonemaier Games nebo popis sekce na výše zmiňovaném conu Geekway. Hry do této sekce věnovaly firmy Mindok, Blackfire, Albi a Rexhry, za což jsme jim velmi vděční. V rámci Hraj a vyhraj na ŽižConu bude dostupné: Gobbit, Šťastný candát, Lords of Hellas, Ostrov Skye, Puerto Rico, Kanagawa, Lorenzo il magnifico, Yogi, Costa Rica, Cacao, Cortex 2, Veverčáci, Ďábelský profesor a Citadela času, Monstra vs. Hrdinové, Dice Forge, Munchkin: Apokalypsa, Medvěd WRR, Fallout, Fantastic park, Ovce: Boj o pastviny, Meeple Circus, Ethnos, Settlers, Vládce Tokia, Nejsme tu sami, Honba za prstenem, Bloodrage, Lotos a další!


Turnaje na programu

Turnaj v Dice Forge aneb Kostkovárně
Účast: 4–16 hráčů
Určitě jste již slyšeli o novince od Blackfire, která se zove Dice Forge. O co v ní jde? Vžijete se do role jednoho z hrdinů, který byl vybrán bohy, aby se utkal s ostatními o nově otevřenou pozici na nebesích.
Musíte mít štěstí při získávání surovin z božích požehnání (hod speciálními kostkami s výměnnými stranami), ale každý hrdina ví, že štěstí přeje připraveným, a tak může bohům nabízet oběti v podobě zlata, díky kterým upravuje jednotlivé stěny na svých kostkách.
Hlavním cílem však je konání hrdinských činů v nejrůznějších portálech na nebeských ostrovech, které mohou přinést nejen výherní body, ale i cenné spojence.
Hra je kompletně v češtině. A budete si jí moci kdykoli před turnajem vyzkoušet v deskoherně, kde vám i rádi vysvětlíme pravidla. Nejen že se výherce stane bohem, ale také si bude moci odnést kopii hry domů. Ostatní účastníci nemusí zoufat, protože turnaj je součástí Hraj a vyhraj, takže i samotnou svou účastí notně zvýší své šance odnést si hru domů.
Turnaj ve hře Fantastic Park
Účast: 4–16 hráčů
Fantastic Park je nová svižná hra vydaná u nás Blackfirem, využívající principy domina. Vaším cílem bude plánovat park fantastických zvířat (modré lišky, mořští jednorožci, drakolvíčci a rohaté sovy) tak, abyste získali co nejvíc bodů a zároveň zkusili uškodit svým spoluhráčům.
Téma hry je velmi pěkně zpracované, ačkoli je hra tak trochu abstraktní a fungovala by stejně dobře jen na základě barev.
Podíl náhody tu zajisté najdete, ale bude jen na vás, jak se vám podaří situace využívat k vlastnímu zisku, protože hráčských rozhodnutí budete mít na relativně krátkou hru opravdu hodně.
Hra je kompletně v češtině. A budete si jí moci kdykoli před turnajem vyzkoušet v deskoherně, kde vám i rádi vysvětlíme pravidla. Nejen že výherce bude nejfantastičtější stavitel parku, ale také si bude moci odnést kopii hry domů. Ostatní účastníci nemusí zoufat, protože turnaj je součástí Hraj a vyhraj, takže i samotnou svou účastí notně zvýší své šance odnést si hru domů.